30.09.2021 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dušičková výstava v Kroměříži ukáže, jak lze pojmout poslední rozloučení

Výstaviště v Kroměříži bude od pátku 8. října do neděle 10. října patřit výstavě Floria Dušičky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout expozici Umění se rozloučit a vzpomínat, která ukáže, jak lze pojmout poslední rozloučení se zesnulým. Jak sdělil ředitel výstaviště Ondřej Kuropata, akce nabídne také prodej ovocných stromů, okrasných cibulovin nebo smutečních věnců.

Chystaná expozice podle O. Kuropaty prezentuje nové trendy v kultuře loučení se s blízkými. „V České republice jde o unikátní projekt, jak je možné pojmout poslední rozloučení, jak o něm informovat okolí, jak je možné jej připravit skutečně vkusně a s úctou a aby vyjadřovalo jedinečnou osobnost zemřelého,“ uvedl ředitel výstaviště. Letošním stěžejním tématem je podle něj vzpomínkové místo. „Chceme lidem ukázat, že kromě tradičních hrobů existují také další podoby. Navíc nemusí být vždy spjaté s klasickými hřbitovy. Svým blízkým můžete vymezit například zátiší v zahradě nebo dát pomníček či vzpomínkový kámen na jeho zamilované místo v přírodě,“ uvedl ředitel.

Na výstavišti budou k dostání okrasné cibuloviny, ovocné stromy, chryzantémy a smuteční věnce i zahradní nářadí. Organizátoři také připravují expozici ovoce a zeleniny. „Zvídaví návštěvníci si dokonce mohou udělat svůj vlastní mošt pomocí unikátního šlapacího kola,“ doplnil Kuropata. O hudební doprovod se postará cimbálová muzika. Kroměřížské výstaviště každoročně nabízí také jarní, letní a podzimní pěstitelskou výstavu a předvánoční programy. Hostí hudební festivaly, zářijové Svatováclavské slavnosti nebo prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva. Moderní areál podle provozovatelů ročně navštěvuje více než 250 000 lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down