30.06.2023 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Děti Země vyhlásí vítěze ankety Zelená perla o antiekologický výrok za rok 2022

Sdružení Děti Země dnes v Brně vyhlásí vítěze ankety Zelená perla o antiekologický výrok za rok 2022. Ve finále je 18 výroků od 12 lidí, vítěze vybírá komise. Zelenou perlu 2021 loni získala místopředsedkyně hnutí Švýcarská demokracie Pynelopi Cimprichová.

Podle předsedy sdružení Miroslava Patrika už je jisté, že Zelenou perlu získá někdo z pěti lidí. Jde o předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou, senátora Tomáše Jirsu (ODS), bývalého prezidenta Václava Klause, senátorku Danielu Kovářovou (nezávislá) či bývalého primátora Českých Budějovic Jiřího Svobodu (ANO).

Zelenou perlu 2021 loni získala místopředsedkyně hnutí Švýcarská demokracie Cimprichová, a to jako první žena v historii ankety. Podle ekologických aktivistů v předvolební debatě řekla: "Rostliny potřebují kysličník uhličitý na fotosyntézu, aby vyráběly kyslík. Nevím, jak dalece se chce tento kysličník uhličitý snížit... A z čeho budou ty rostliny žít? Z čeho nám budou vytvářet kyslík?". Byla to odpověď na otázku, zda bude Evropská unie v roce 2050 skutečně takzvaně uhlíkově neutrální.

Spolek dříve organizoval i oceňování antiekologických činů Ropák roku. Loňský 30. ročník byl ale poslední, podle pořadatelů anketa splnila svůj porevoluční účel.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down