28.04.2023 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dětem z kladenské MŠ Na Růžovém poli poslouží nová přírodní zahrada

Dětem z kladenské MŠ Na Růžovém poli poslouží nová přírodní zahrada. Jde o čtvrtou zahradu, kterou město nechává v posledních letech udělat v přírodním a zároveň kreativním stylu. Hotová by měla být během jara. Nová podoba zahrady má podpořit motorické, smyslové, ale i sociální dovednosti předškoláků, uvedl v tiskové zprávě mluvčí kladenské radnice Vít Heral.

Zajímavostí budou rozmanité plochy, motýlí záhonek, visutý most se skluzavkou i horolezecká stěna. V části zahrady vznikne travnatá plocha s vodním prvkem, který bude využívat dešťové vody, děti se tu budou učit hospodaření s omezeným množstvím vody. "Ve vybudovaném venkovním divadle půjde nejen o kulturu, prostor bude zvát k setkávání," popsal mluvčí.

Součástí zahrady budou atypické herní prvky jako balanční stezka či balanční kůly, tradiční keříky s jedlými plody i záhonky. Do péče o ně se zapojí i děti.

Náklady na vznik zahrady dosáhnou téměř tři miliony korun. V plynulých letech nechalo město vybudovat dvě přírodní zahrady školek v Moskevské ulici a jednu u MŠ Montessori Na Vyhaslém.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down