05.06.2006 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Design v plném květu - květinová podívaná S láskou na Salone del Mobile v Miláně

Jedinečné spojení dvou špičkových designérů Nielse van Eijka a Miriam van der Lubbeové vyvrcholilo uchvacující květinovou podívanou, jež byla k vidění na Salone del Mobile, veletrhu s nábytkem a designovými doplňky, pořádaném v dubnu v Miláně.

Designéři Eijk a Lubbeová použili běžné předměty využívané v každodenním životě a svými kreativními nápady, jež působili stejně tak zcizujícím jako ohromujícím dojmem, je posunuli do zcela nové dimenze. Přiměli tak návštěvníky veletrhu, aby se ve svém příjemném zmatení dívali na dobře známé předměty (vázy, hodiny) z nové perspektivy, aniž by přitom vystavované objekty ztratily svou původní identitu. Jedinečný projekt ve formě jakési „květinové divadelní show“, kde květiny dostaly možnost vyprávět svůj vlastní příběh, vznikl ve spolupráci s Holandskou květinovou kanceláří a Chrysanthemum Promotion Group. Tito dva originální designéři se setkali již v minulém roce při tvorbě dech beroucí květinové zdi, na níž bylo použito neuvěřitelných 4500 živých rostlin Calandiva.
Celá divadelní květinová show nazvaná S láskou doslova „stála“ na květinách a jejich zeleném listoví. Květiny byly použity na veškeré účely, jaké si jen lze představit – byly zkrátka všudypřítomné; sloužily jako stavební materiál pro dekorace, ozdoby pleti, oděvů, herců… a samozřejmě utvářely nezaměnitelnou atmosféru. Designéři plně využili všech charakteristik, které jim nabízely jednotlivé druhy květin (jemné, něžné, trnité, pestré či svůdné), a docílili tak silných dojmů a bezprostředních reakcí. Oba znovu dokázali posunout hranice květinového dekorování, když předvedli čtyři modelky v ohromujících na míru „ušitých“ květinových róbách, ve kterých posléze lákaly návštěvníky ke vstupu do klidného bílého světa plného všedních předmětů vystavených velmi nevšedním způsobem.
Tento neotřelý přístup dokonale odpovídá současnému novému vnímání květin, kdy mají sloužit především k vyjádření emocí a pocitů a obohacení každého dne – kdykoli a kdekoli.
Ve své pozici mezinárodního odborníka na vše, co kvete a roste, má Holandská květinová kancelář zájem podporovat vnímavé tvůrčími osobnostmi, které se ve své tvorbě nechávají ovlivňovat a inspirovat květinami a rostlinami. Chce se podílet na jejich designových experimentech a spolupracovat při realizaci jejich neotřelých nápadů. Již na Salone del Mobile Holandská květinová kancelář odhalila, že i v následujícím roce bude hrát hlavní roli v květinových trendech smyslnost a emoce, a bude se tak pokračovat ve stejném směru, jaký právě naznačila květinová show S láskou.

Výstava Salone del Mobile v Miláně, která byla zahájena v roce 1961 díky iniciativě Cosmit, se stala v posledních letech nejdůležitější mezinárodní prezentací nových trendů v oblasti projektování a interiérového designu. Souběžně s touto výstavou v Miláně probíhá Fuori-Salone, projekt zahájený před 15 lety časopisem Interni. Fuori Salone je výkladní skříní nových experimentů a nových autorů v oblasti avantgardních projektových řešení. Designéři Eijk a Lubbeová vystavují na Fuori Salone již od roku 2001.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down