05.10.2004 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dekorace interiérů – III.

Ve třetím díle se budeme věnovat výzdobě květinovým obrazem. V minulosti byly obrazy snad nejpoužívanější květinovou výzdobou stěn. Používaly se buď jen prázdné rámy z jejichž rohu vyčnívalo aranžmá, nebo byla spodní deska potažená jutou a do připevněného kousku aranžovací hmoty byly květy vypichovány.

Dnes s přílivem nových materiálů a technik můžeme do vytváření těchto dekorací vložit více fantazie. Základem je tedy pevný rán, osobně si je nechávám vyrábět od místních truhlářů, převážně ze smrkového dřeva, hladké, nelakované. Mořím je podle potřeby pouze lihovým mořidlem. Spodní plochu tvoří buď dřevodeska nebo tvrdý kartonový papír. Ten je pak polepen různými látkami, jutou, papírem, kokosovou kůrou, listy atd. Než začnu pracovat, desku z rubové strany připevním hřebíčky nebo lepidlem a začistím papírovou lepenkou, upevním uprostřed háček. Poté může začít pracovat fantazie, příjemné je, že na těchto aranžmá můžete upravit materiál s krátkými stonky, ulámané zbytky, křehčí věci, atd. Na množství nebývá materiálu mnoho, avšak myslím, že dostatečného efektu se dá i tak dosáhnout.
Při aranžování rámu do konkrétního interiéru se řídím hlavně barevností dřevěného nábytku, podlah a doplňků. Příjemné je, když vám zákazník může poskytnout třeba zbytek mořidla nebo aspoň určit přesný typ a odstín barvy. Květinové obrazy bych volila spíše pro menší interiéry, byty , malé restaurace, úzké chodby, schodiště. Menší obrázky nápaditě zabalené mohou být i vhodným dárkem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down