18.09.2023 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČZU společně k plnění cílů udržitelného rozvoje

ČZU se v rámci centralizovaného rozvojového projektu UNILEAD 2 zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR) – celoevropského festivalu akcí na podporu udržitelnosti. Tato iniciativa proběhne od 18. září do 6. října 2023 v kampusu ČZU a je důležitou aktivitou směrem k podpoře udržitelných principů a environmentální odpovědnosti ve vzdělávání, výzkumu a praxi na univerzitě.

V rámci projektu ETUR jsme ve spolupráci s fakultami připravili rozsáhlý program aktivit, které budou probíhat na různých místech v kampusu. Jde o přednášky, swapy, komentované prohlídky, workshopy a mnohé další. Pozor, na některé akce je z důvodu omezené kapacity nutná registrace. Všechny podrobnosti o programu, termínech, místech konání a registracích najdete na webových stránkách https://etur.czu.cz.

Pestrý program

Zájemci z řad studentů i široké veřejnosti se mohou zúčastnit SWAPu oblečení, knih a učebnic nebo květin. Z množství přednášek se mohou příchozí poučit například o těchto tématech: Je hmyz řešením udržitelné výživy lidí v budoucnosti? Funguje nebo selhává Fairtrade? Bioplyn – udržitelný zdroj energie (včetně praktické ukázky malé bioplynové stanice).

Součástí akce bude také férová snídaně, workshop výroby barefoot sandálů nebo konference v angličtině Aquaponics: steps towards sustainability. ČZU také chystá komentované prohlídky Tropické botanické zahrady FTZ nebo exkurzi Chytrá krajina pro klimatickou změnu.

Zdroj: FAPPZ ČZU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down