30.11.2005 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cymbidium pro každou příležitost

Řezané Cymbidium je velmi oblíbená dárková květina vhodná pro nejrůznější slavnostní příležitosti. Díky svým výjimečným vlastnostem si určitě zasluhuje daleko větší pozornost než doposud. Šlechtitelé a pěstitelé proto společně s projektovým oddělením Holandské květinářské kanceláře přicházejí s propagační kampaní zaměřenou na floristy v různých zemích.

Řezané Cymbidium je odolná květina dostupná po celý rok. Vykazuje stabilní poměr ceny a kvality, ale odbyt je obvykle nejvyšší v době tradičních svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce, ale také například svátek matek. Zvyšování informovanosti o bohatém sortimentu Cymbidium a širokých možnostech jeho použití by mělo přispět k jeho většímu využívání floristy. Je to květina s mnohostranným použitím, vhodná jako k příležitostem jako jsou narozeniny, jmeniny, svatba, narození dítěte i jako spontánní dárek milé osobě.

pro evropské květináře
Propagační aktivity jsou zaměřené na floristy ve dvou skupinách zemí. V primární cílové skupině jsou Maďarsko, Polsko, Slovinsko, Česko a Slovensko. V polovině srpna byla rozeslána společně s novým výtiskem časopisu Holland Flower i inspirační brožura, která popisuje široký sortiment cymbídií a možnosti jejich využití.
Cymbidium bude také hrát důležitou úlohu na inspiračních květinových přehlídkách, které budou v těchto zemích organizovány příští rok na podzim.
Do druhé skupiny zemí patří Německo, Francie, Velká Británie, Itálie a Holandsko, ve kterých si projekt klade za cíl upoutat pozornost floristů informacemi v hlavních odborných periodikách o výhodách řezaných cymbídií.

projektové oddělení
Projektové oddělení Holandské květinářské kanceláře realizuje propagační projekty doma i v zahraničí ve spolupráci se šlechtiteli, pěstiteli, velkoobchodníky i maloobchodníky. V mnoha případech projekty i spolufinancuje. Jeho příspěvek však může být maximálně do výše jedné třetiny celkových nákladů na projekt.

malý dárek/VELKÝ DAR
To je název inspirační brožury o cymbídiu, kterou mnozí z vás již znají. Uvádí se v ní, že Cymbidium je skvělý produkt pro floristy, kteří chtějí získat více z „dárkového“ trhu. Ať se jedná o velké, impozantní aranžmá, nebo malou pozornost, Cymbidium pomůže nabídnout vždy zákazníkovi dokonalé řešení.

cymbidium
Cymbidium se dodává v mnoha barevných variantách a každý stonek – s malými či velkými květy – je pastvou pro oči. Květní stonky dosahují délky až 80 cm. Tyto fascinující květiny jsou zahalené do roušky luxusu, která osloví každého zákazníka – i v podobě malých aranžmá nebo samotného květu.
Čím je tato květina ideální pro sváteční okamžiky? Především univerzálností použití. Bez ohledu na to, kolik hodlá váš zákazník utratit, Cymbidium umožňuje vázat nádherná dárková aranžmá po celý rok. K narozeninám a jmeninám, svatbám, na začátek nebo konec školního roku, oslavu narození dítěte, jako dar hostitelce při návštěvě i pro ty, kteří si chtějí sami dopřát hezký dárek nebo jen malou drobnost pro radost.

sortiment velkokvěté: délka stonku 50 – 80 cm, květ 9 cm a větší
malokvěté (miniaturní): délka stonku 30 – 60 cm, květ menší než 9 cm

barvy bílá, žlutá, zelená, růžová, červená, nachová

dostupnost po celý rok (v létě může být nabídka poněkud omezená)

životnost ve váze dva až pět týdnů

péče
neskladovat v chladicím boxu, kde by mohla být teplota příliš nízká. Ideální je teplota 8 až 12 °C. V obchodě sejmout ampuli, seříznout asi jeden cm délky stonku a postavit do čerstvé vody. Sledovat, zda stonky nezačínají černat. Pokud černají znamená to, že vstřebávají příliš málo vody a je potřebné postižený stonek znovu seříznout.

je dobré vědět
Existují tisíce odrůd orchidejí. Naneštěstí je jejich množení velmi obtížné a nákladné. Po mnoho let bylo pěstování orchidejí koníčkem, který si mohli dovolit jen bohatí. Dnes je Cymbidium sice dostupným produktem, ale stále považovaným za exkluzivní.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down