10.03.2005 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Crassula – tlustice – se těší oblibě

Crassula ovata zažila již několikrát změnu jména. Můžeme se s ní proto setkat i pod jménem C. argentea, C. obliqua nebo C. portulacea. Pochází z Jižní Afriky a jde o dekorativní, značně vzrůstnou a při tom na péči nenáročnou rostlinu.

Nápadná je bohatě rozvětveným, vzpřímeným růstem s množstvím oválných, masitých listů, které při dobrých světelných podmínkách mohou mít až načervenalé zbarvení. U starších rostlin se v zimním období tvoří malé, bílé květy.
Jako mnoho jiných sukuletních rostlin odpovídá i Crassula současnému trendu, a to díky své nenáročnosti na pěstitelskou péči a efektnímu vzhledu rostlin. Právě proto kupují tyto rostliny s oblibou zejména mladí lidé. Pěstuje se buď samostatně v dekorativních nádobách, nebo také v ozdobných mísách s dalšími sukulenty. Všechny tyto sukulenty ovšem ke svému zdárnému vývoji vyžadují stanoviště s dostatkem světla.
Crassula ovata se může v průběhu léta pěstovat jako venkovní rostlina, za předpokladu, že bude chráněna před deštěm. V průběhu let dorůstá Crassula ve statný, bohatě rozvětvený exempláře, které i díky četným, masitým listům mohou být značně těžké. Na to je třeba myslet při volbě vhodné nádoby, aby se předešlo jejímu případnému převrhnutí nebo vyvrácení.
Pro přezimování vyžaduje světlé místo, teploty 6 - 12 0C a pouze mírnou zálivku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down