19.07.2016 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chelsea Flower show aneb Zahradničení s grácií

Koncem května, ve dnech 24. až 28. května 2016, se konala v Londýně velkolepá zahradnická a zároveň prestižní společenská událost – Chelsea Flower Show, pořádaná Royal Horticultural Society. Nejedná se pouze o výstavu, ale zejména o setkání a sdílení informací v širokém okruhu lidí v zahradnickém oboru.
Klidnou atmosféru si však člověk příliš neužije, výstava je doslova přeplněna návštěvníky z různých koutů světa diskutujícími nad novinkami a designy. Ale máte pocit, že zahradničení a nadšení pro věc je všude kolem vás a Chelsea Flower Show představuje tento obor s úžasnou grácií.

Celou výstavu lze rozdělit do několika částí, a to velký pavilon, hlavní ukázkové zahrady, malé ukázkové zahrady a nechybí ani promenáda s prodejními stánky. Ústředním prvkem velkého pavilonu byl původní vagón z dvacátých let 20. století, kdy se návštěvník procházející vagónem vrátil do doby prvních sběrů bohyšek, kapradin a bambusů ze vzdálených zemí pro kultivaci v zahradní kultuře. Připomínka počátků příběhu okrasných rostlin v zahradách tak plynule navázala na okolní ukázky rostlin od zhruba stovky šlechtitelů rostlin, školek a spolků, kteří připravili naprosto dokonalé výstavky rostlin v nejlepší kondici.

V jednom období byly k vidění jaterníky, cibuloviny v plném květu, stejně jako růže, náprstníky nebo jiřinky. Mnozí vystavovatelé poprvé uvedli na trh své novinky anebo představili kompletní sbírky od jednotlivých druhů. Každý by si zajisté našel své oblíbené téma, skupinu rostlin a objevil zde spoustu zajímavostí.*

Text a foto

Ing. Ivana Barošová

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 7/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down