28.04.2023 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chardonnay od B/V vinařství získalo ve Francii titul šampiona suchých bílých vín

Nejvyšší ocenění mezi suchými víny, titul šampiona, získalo na soutěži bílých vín Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg ve francouzském Štrasburku Chardonnay RESERVA 2018 od B/V vinařství z Milotic na Hodonínsku. Stejné víno získalo také titul za nejlepší Chardonnay v soutěži a velkou zlatou medaili. Vína z České republiky zvítězila také ve čtyřech dalších kategoriích podle odrůd a celkem získala 36 medailí. V tiskové zprávě o tom informoval VInařský fond, který účast vinařů z Česka na mezinárodních soutěžích finančně podporuje.

Nejvyšší ocenění mezi suchými bílými víny získalo víno z Česka i v roce 2022 a 2020. B/V vinařství z Milotic kromě titulu pro nejlepší suché víno v soutěži a nejlepší Chardonnay získalo také tituly pro nejlepší Rulandské šedé, Rulandské bílé a Sauvignon. Vinařství Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice přidalo titul nejlepší Sylvánské zelené. Celkem vinaři z Česka získali šest velkých zlatých, 26 zlatých a čtyři stříbrné medaile.

"Chardonnay 2018 RESERVA je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v našich 45 let starých vinicích v Ratíškovicích. Má žlutavou barvu, v jemné ovocné vůni vystupují žlutomasé broskve, doplněné tropickými tóny. Chuť je plná, harmonická, se svěží kyselinkou, dlouhá a komplexní, jelikož víno bylo školeno 12 měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu. Je to elegantní velké víno vhodné ke zrání v láhvi," charakterizoval víno s titulem šampiona suchých vín enolog a sklepmistr B/V vinařství Jiří Toman.

Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg je jediná mezinárodní vinařská soutěž specializující se na bílá vína na světě pořádaná pod patronátem Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV) a je součástí Světové federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů (VINOFED). Pravidelně se ji účastní více než 600 vín od vinařů ze zhruba 20 zemí světa, které hodnotí mezinárodně uznávaní světoví odborníci z pěti kontinentů.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down