21.10.2017 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cestování po farmách ve Vietnamu

Koncem loňského roku navštívila skupina českých zelinářů farmy ve Vietnamu. Nejprve jsme se pohybovali v okolí Hanoje, pak jsme navštívili horské městečko Sapa, následně jsme procestovali zelinářskou oblast u města Dalat, odborný program pokračoval v okolí Ho Či Minova města (Saigonu) a závěrem jsme navštívili několik farem na ostrově Phu Quoc.

Farma ve vesnici nedaleko Hanoje

Políčka v okolí vesnice Donganh vlastní stát. Lokalita má jednoho správce, který místním pozemky přiděluje. Závlaha je k políčkům přivedena otevřeným vybetonovaným kanálem. Z kanálu se voda přečerpává do menších struh, ty přivádí vodu k jednotlivým záhonům, které jsou zavlažovány podmokem. Takovýmto způsobem zde pěstují rajčata, okurky, zelí a papriky. Po sklizni je nutné pozemky přeorat, pak se nechají měsíc odpočinout a sází se další plodina. U salátů je několik sklizní do roka. Někde se provádí tzv. podsazování – do vzrostlých porostů se sází jiné. Květák zalamují podobně jako v tuzemsku, případně ho zakrývají novinami.

Text a foto

Ing. Radovan Tůma,

tajemník Zelinářské unie Čech a Moravy

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 10/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Já jsem taková dobrodružka, že přesně podobný styl cestování by mě ohromě bavil. Vyrazil do neznáma, pomáhat zdejším občanům, pořádně nasát tu kulturu. Tohle se mě ale nemůže stát, minimálně ne pokud budu pořád jezdit s manželem. Ten je pouze pro dovolenou, kterou si může podrobně připravit, třeba jako posledně na https://www.cklub.cz/pruvodce/italie/sicilie . Všechno načetl, zjistil a teprve pak jsme vyrazili. Vážně super nuda.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down