06.01.2023 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čestná oborová medaile AV ČR pro bioklimatologa Körnera

Pomohl českým vědcům s vývojem inovativních metodických přístupů i s ekosystémovými experimenty. Za to i mnoho dalších přínosů české a světové vědě obdrží dnes rakouský bioklimatolog a člen IPCC Christian Körner Čestnou oborovou medaili Gregora Johanna Mendela za zásluhy v biologických vědách. Za Akademii věd ČR mu ji předá místopředseda Zdeněk Havlas.

Christian Körner se primárně zaměřuje na to, jaký vliv má rostoucí koncentrace COv ovzduší na přirozenou vegetaci. Věnuje se ale také různým ekosystémům včetně horských oblastí v kontextu globální změny. V současné době pracuje na Univerzitě v Bazileji, s českými vědci udržuje úzké vztahy už od konce 70. let.

Na udělení Čestné oborové medaile za zásluhy v biologických vědách ho navrhl Ústav výzkumu globální změny AV ČR, se kterým spolupracoval na ekosystémových experimentech založených na manipulaci klimatických faktorů v rámci projektu COST Action CLIMMANI. Ústav oceňuje Christiana Körnera i za to, že pomohl s formulacemi hypotéz ohledně dopadů změn klimatu na ekosystémy, podílel se na vývoji inovativních metodických přístupů v této oblasti, přičemž svou stopu zanechal i v administrativě ústavu.

Christian Körner patří mezi nejcitovanější vědce světa ve svém oboru a je členem mj. Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC).*

Zdroj: AV ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down