06.04.2012 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český den v Bukurešti

Na konec května je naplánován Český den v Bukurešti, který je součástí Zahradnických dnů na Zemědělské a veterinární univerzitě v Bukurešti. Cílem projektu je propojit a navázat spolupráci mezi rumunskými a českými zahradníky, odbornými zahradnickými školami a firmami.

V rámci Českého dne dojde k představení zahradnického školství a zahradnického oboru v České republice, budou ukázány trendy a tradice zahradní architektury v České republice a prezentována produkce okrasných výpěstků a květin v rámci ČR. Stejně jako na podzim 2011 dojde k výsadbě aleje, tentokrát na památku Václava Havla. Výsadba 40 lip velkolistých proběhne v parku Izvor u Parlamentního paláce.

Předpokládá se účast 200 domácích zahradníků, kteří si vedle zajímavých přednášek budou moci prohlédnout prezentace společností v prostorách před aulou či před fakultou. Všichni účastníci též dostanou český prezentační balíček s materiály a informacemi.

Za Českou republiku akci zaštiťuje a spoluorganizuje Velvyslanectví České republiky v Bukurešti společně s firmou Arboeko, s. r. o., Mendelovou univerzitou v Brně a Svazem školkařů ČR.

 

Text Helena Piková

 

Foto achiv redakce

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down