17.06.2021 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká zelenina na mapě

ZUČM (Zelinářská unie Čech a Moravy z. s.) spustila mapu pěstitelů a členů na svém webu. Mapa pěstitelů může pomoci zákazníkům, kteří chtějí nakupovat čerstvou zeleninu přímo u pěstitele – jednoduše si na stránkách ZUČM na mapě najdou pěstitele, který je v jejich dosahu. ZUČM tak pomáhá spojit přímou cestou producenta a konzumenta zeleniny.

Červen je ve znamení začínající hlavní sezony sklizní čerstvé zeleniny. Abychom pomohli přímému kontaktu mezi pěstiteli a zákazníky, tým ZUČM vytvořil na webových stránkách www.zucm.cz mapu pěstitelů zeleniny. „Snažíme se propojit ty nejdůležitější články řetězce pěstování zeleniny – první a poslední – tedy pěstitele zeleniny a jejího konzumenta. Věříme, že je to jedna z možností, jak co nejrychleji dostat čerstvou lokální zeleninu rovnou na vidličku. Chceme tak zviditelnit jednotlivé konkrétní zelinářské farmy a názorně ukázat kdo a kde zeleninu u nás pěstuje“, vysvětluje předseda ZUČM Petr Hanka.

Mapu pěstitelů a členů ZUČM naleznete zde

Projekt mapy pěstitelů je dlouhodobým projektem ZUČM na podporu pěstitelů z řad jejích členů. Zelináři se do mapy sami postupně přidávají. Cílem je zapojit co nevíce pěstitelů a vytvořit ucelenou nabídku pro milovníky čerstvé a lokální zeleniny. Návštěva farmy nebo farmářské prodejny může být sama o sobě zážitkem, protože nabízí náhled do způsobu hospodaření konkrétního pěstitele. A pojem „zelenina s rodokmenem“, který ve spojení s českou zeleninou používáme se tak může stát skutečností.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down