29.11.2004 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká vína vládla kategorii Sauvignon Blanc

Domácí vinaři suverénně ovládli kategorii Sauvignon Blanc se zbytkovým cukrem na třetím ročníku mezinárodní soutěže Sauvignonfórum 2004. První skončil Vinselekt Michlovský, druhé místo obsadil Znovín Znojmo a třetí Agrodružstvo Nový Šaldorf. Letos vybíraly poroty nejlepší sauvignony z téměř 170 vzorků ze sedmnácti zemí světa.

V ostré mezinárodní konkurenci tak tuzemští pěstitelé získali jedno první, dvě druhá a tři třetí místa. V kategorii Cabernet Sauvignon se zbytkovým cukrem skončily tedy na druhém místě Vinné sklepy Valtice a na třetím Moravíno. Vinselekt Michlovský bodoval ještě v kategorii Cabernet Sauvignon suché, kde obsadil bronzovou příčku. Vinaři chtěli také svá vína porovnat s ostatními z různých oblastí světa s jinými klimatickými a půdními podmínkami různou technologií výroby.
Vzorky do soutěže mohli přihlásit pouze producenti, jejichž vína obsahovala alespoň 50 procent populárních odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a ve třech z nich slavila úspěch vína z Nového Zélandu, Německa a Maďarska.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down