10.03.2023 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká republika po pěti letech na ProWein

Po pěti letech se česká a moravská vína budou hrdě prezentovat na nejdůležitějším světovém vinařském veletrhu ProWein. Národní vinařské centrum s podporou Vinařského fondu vytvořilo pestrou společnou degustační zónu rozdělenou na sekce naturální a šumivá vína, lokální vína a světová vína.

Český stánek promlouvá ke každému svému návštěvníkovi válci, kruhy a oblými tvary, tolik typickými při tvorbě vína. Každé dopoledne a odpoledne se můžete setkat s jinou skupinou vinařů. Zastoupení je neuvěřitelně pestré: vedle zástupců největších firem v zemi se setkáte také s malými a středními vinaři.

Najdete zde vítěze a finalisty různých významných soutěží v Česku (Vinařství a Vinař roku, Národní soutěž vín ČR atd.) i úspěšné exportéry. České víno si již našlo své příznivce v mnoha zemích od Japonska přes Velkou Británii, Švédsko až po USA a Kanadu.

Čím jsou česká vína tak výjimečná?

Moravská a česká vína jsou charakteristická svým zajímavým spektrem vůní, bohatými extraktivními látkami a harmonickým spojením plné chuti se svěžími kyselinami bílých vín.

V poslední době se prosazují také vína červená, která jsou díky modernímu technologickému zpracování plná a výrazná, přitom ale hebká a sametová, vyznačující se příjemnou ovocnou vůní. Trendem jsou i růžová vína – krásná nejen díky své barvě, ale také díky svému výjimečnému mladistvému charakteru. Věříme, že vína z České republiky budou příjemným překvapením pro ty, kteří je ještě neznají a potvrzením kvality pro ty, kteří se s nimi setkávají. Díky své rozmanitosti tak naše vína mohou zodpovědně uspokojit chuť na každodenní skleničku pro pohodový den.

Klára Kollárová, národní sommelierka, společně s vinaři vybrala unikátní vzorky, které mohou návštěvníci v dopoledním programu, vždy od 11 hodin, ochutnat. Ať už unikátní magnum lahve, starší ročníky i další speciální vzorky, které dosvědčí vyjímečnost našich vín.

Veletrh se uskuteční ve dnech 19. 3. – 21. 3. 2023, na výstavišti v Düsseldorfu.*

Zdroj: NVC

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down