19.08.2005 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny padaných jablek vzrostly

Takřka dvojnásobné výkupní ceny proti loňsku nabízí nyní za padaná jablka tradiční zpracovatel ovoce, společnost Linea Nivnice. Výkupní cena byla letos kvůli nižší úrodě stanovena na 1,40 Kč. V dalších týdnech ale může být i mírně vyšší.

Společnost z Uherskohradišťska již výkup padaných jablek zahájila. Letos plánuje vykoupit na Moravě zhruba 16 000 tun, což je přibližně stejně jako v loňském roce.
Linea Nivnice vykupuje ve větším množství i jiné druhy ovoce, například višně či černý rybíz. Letos ale k tomuto kroku s ohledem na vlastní zásoby a příznivé ceny polotovarů ze zahraničí nepřistoupila. Firma je největším tuzemským zpracovatelem ovoce. V loňském roce ho spotřebovali přes 20 000 tun, a vyrobili tak 42 milionů litrů ovocných šťáv, nektarů a ovocných nápojů, 11 000 tun sirupu, 800 tun ovocných přesnídávek a 11,5 milionu litrů ovocných vín. Kromě toho firma vyprodukovala i milion litrů konzumních a značkových lihovin. Zhruba pětina produkce směřuje na export, především na Slovensko. V loňském roce společnost utržila 940 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down