Čas plesů, čas květin

Kde jinde by měla být nejkrásnější květinová výzdoba než na zahradnickém plesu? Nádherné dekorace ve stylu starého zámeckého paláce mohli obdivovat hosté již 65. reprezentačního plesu, který se konal poslední lednovou sobotu v důstojném prostředí Žofínského paláce. Ples pořádají již třetím rokem Jiří a Otakar Chládkovi a Agentura NKL Žofín, s. r. o.

Letošním tématem plesu byla pohádka. „Prostory Žofínského paláce jsme si my – floristé rozdělili do pěti sekcí. Každou z nich jsme se snažili uchopit jiným originálním způsobem,“ uvedla Jarmila Pejpalová, jedna z hlavních organizátorek a zároveň spoluautorka květinové výzdoby ve Velkém sálu.
„Hned při vstupu, ve foyer paláce, jsme instalovali květinovou bránu z růží a orchidejí s dvojím brněním po obou stranách. Pro dokonalou iluzi zámeckého prostředí jsme tam umístili ještě velký portrét barokní dámy, jejíž podobiznu lemoval rám z růží,“ pokračovala další organizátorka Sylva Chládková.
V jednotlivých sálech tak vytvořily skupiny aranžérů originální nezapomenutelnou výzdobu. Velký sál ožil slavnostní královskou hostinou, na které nechyběli král s královnou, princ a jeho družina. Dokonce se tam před půlnocí objevil i černokněžník a představil princi tři princezny v nádherných květinových róbách. Sousední Primátorský salónek rozkvetl v loveckém stylu. Po bohatě zdobeném schodišti mohli návštěvníci sejít do Malého sálu, který připomínal alchymistickou laboratoř. Ve sklepních prostorách floristé vytvořili vazby a nástěnné dekorace v selském stylu.
Na výzdobu celého prostoru měli floristé pouhý jeden den. Přípravy však začínají již v srpnu a celkově se na nich podílelo přibližně šedesát osob.
„Dokonalou iluzi starého zámku jsme chtěli umocnit tlumenými barvami, jakousi zašlou barevností. Proto jsem výzdobu Velkého sálu pojala se svými kolegy z Flora servisu, Jaroslavem Menclem, Jitkou Dvořákovou a Vlastou Rypáčkovou decentně. Atmosféru měly dokreslit zapálené svícny,“ prozradila Jarmila Pejpalová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *