22.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bylinkový den v Národním zemědělském muzeu

Prodej bylinek, sazenic, bylinkových výrobků, ale i odborné přednášky, workshopy a dílny pro děti přinese sobotní Bylinkový den. Koná se 23. dubna od 9 do 17 hodin v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné.

Bylinkový den je tradiční jarní akce s bohatým programem pro širokou veřejnost. Pro návštěvníky jsou přichystány workshopy, na kterých se mohou naučit plést košíky nebo si vyrobit balzám na rty a ruce. Přednášky odborníků se tentokrát zaměří na historii pěstování bylinek v zahradách, mýty o máku i to, kolik netradičních druhů ovoce se u nás pěstuje a čím jsou pro nás zajímavé. Děti se mohou zabavit na dílnách, kde si vyrobí bylinkové mýdlo, voňavé bylinkové sáčky a svíčky, nebo na představení Ptačí cirkus Loutkového divadla Basta-fidli.

I letos se do muzea sjedou prodejci z celého Česka a představí své výrobky. Kromě sazenic bylin a jarní zeleniny to budou také bylinné čaje a kávy, koření, džemy, přírodní kosmetika, bylinkové a ovocné sirupy, zavařeniny i za studena lisované oleje z českých surovin. Ve 3. patře muzea bude možnost zhlédnout ukázky historických květináčů ze sbírek NZM.

Partneři Bylinkového dne jsou Agronomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze, Výzkumný ústav rostlinné výroby a Leros, tradiční český výrobce čajů a výrobků z bylin. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a starosty městské části Praha 7 Jana Čižinského.*

Zdroj: TZ NZM

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down