12.09.2016 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brno opět ožilo Zeleným světem

Mezinárodní odborný zahradnický a floristický veletrh Zelený svět 2016 se po dvou letech opět otevřel návštěvníkům na brněnském výstavišti. Na ploše zhruba 2000 m2 se ve dnech 9. a 10. září představily nejen české firmy, ale i slovenské, polské, německé, nizozemské, francouzské a litevské. Kontraktační veletrh by měl být podle pořadatelů profesionální výkladní skříní zahradníků a floristů.

Šestnáctého ročníku veletrhu se zúčastnilo celkem 55 vystavovatelů. Snahou pořadatelů do budoucna je, aby veletrh neustále odborně stoupal. Součástí toho letošního bylo i několik přednáškových bloků, kde se posluchači dozvěděli o mechanizovaném sázení cibulovin, květnatých loukách a letničkových směsích, dále o bezpečném způsobu používání přípravků na ochranu rostlin, profesionálních substrátech a také o zelených střechách.

Jedním z cílů veletrhu je informovat veřejnost o problematice ochrany životního prostředí. Toto téma chtějí pořadatelé zakotvit i do všech následujících ročníků. Svou expozici na veletrhu měla i Česká společnost rostlinolékařská, která zde nabízela poradenství a diagnostiku donesených vzorků napadených rostlin v pohotovostní diagnostické laboratoři. Součástí veletrhu byla také výstava kytic v rámci soutěže Svatební kytice roku 2017 a mnoho diváků přilákala floristická show.

V průběhu návštěvy veletrhu mohli návštěvníci mimo jiné hlasovat v anketě Tip roku, která je na webových stránkách www.green-world.info otevřená až do 30. září 2016.*

Podrobné informace z veletrhu přineseme na stránkách časopisu Zahradnictví.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down