26.04.2013 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bratislava hostí Concours Mondial de Bruxelles

Hlavní město Slovenské republiky se od 10. do 12. 5. stane místem konání jedné z největších a nejvýznamnějších světových vinařských soutěží – Concours Mondial de Bruxelles (CMB).

Více jak 8000 vorků vín ze všech kontinentů bude hodnoceno 320 odborníky z padesáti zemí světa. Concours Mondial de Bruxelles byla založena v roce 1994 Louisem Havauxem a od roku 2006 se koná pokaždé v jiném zemi. Zatímco v roce 2010 se pořádala v Itálii, v roce 2011 v Luxembursku a v loňském roce v Portugalsku, letos je to poprvé v historii soutěže kdy se koná ve východoevropském státě. Výběr země ležící za bývalou želenou oponou není náhodný. Cílem CMB včele s ředitelem Thomasem Costenoblem a prezidentem soutěže Baudouinem Havauxem je více otevřít soutěž producentům vín ze zemí Střední a Jihovýchodní Evropy. Loňský ročník soutěže zaznamenal 30 % nárůst vzorků vín právě z těchto zemí. O zvyšující se kvalitě těchto vín vypovídají medaile, kterými zde byly oceněny.
Pro Slovenskou republiku je Concours Mondial de Bruxelles jedinečnou příležitostí se zviditelnit na mapě jako vinařská země v celosvětovém měřítku. Hlavním partnerem CMB 2013 se stala Slovenská agentura cestovního ruchu (SACR), která spolupracuje s dalšími partnery vinařského průmyslu Slovenska.

Získat ocenění na této prestižní a nejvyhledávanější soutěži
znamená pro výrobce se stát středem pozornosti nejenom na národním, ale zejména na mezinárodním poli obchodu s vínem.
Uzávěrka pro příjem vzorku do soutěže je 22. března.
Více informací o konání akce naleznete na www.concoursmondial.com

(Podle tiskové zprávy zpracoval Arnošt Jílek)
Článek spolu s dalšími zajímavými informacemi naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 4/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down