11.02.2022 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Botanická zahrada v Teplicích připravila valentýnské prohlídky

Botanická zahrada v Teplicích připravila pro návštěvníky valentýnský víkend. Průvodce v komentovaných večerních prohlídkách představí párům rostliny, které mají afrodiziakální účinky a upozorní na zajímavosti spojené s květinami a láskou. Speciální prohlídky spojené s významnými svátky či událostmi lákají do světa rostlin stále více zájemců. Řekl to ředitel botanické zahrady Petr Šíla.

Den sv. Valentýna, svátek všech zamilovaných, se každoročně slaví 14. února. Tradici má v anglosaských zemích, v posledních letech se rozšířil i do dalších zemí. Protože právě květinami se nejčastěji vyjadřuje náklonnost, rozhodla se botanická zahrada k oslavám přidat. "Velmi často se mezi afrodiziakální rostliny řadí kakaovník obecný, neboť kakao a čokoláda patří mezi stimulanty, antidepresiva a afrodiziaka. Zajímavé také je, že zázvorovité kostusy obsahují v podzemních oddencích látky, které se užívají k výrobě hormonální antikoncepce. Ty máme v tropickém skleníku a průvodce na ně jistě upozorní," uvedl kurátor zahrady Jan Ptáček.

Rostliny jsou rozesety po celé skleníkové expozici a průvodce je představí v nevšední podobě zšeřelého skleníku s hořícími svíčkami po zavírací době. "Zájem o komentované prohlídky je velký, většinou jsou vyprodané," uvedl ředitel. Kapacita je omezena, na jednu prohlídku může osm párů. "Cílem je, aby každý měl ten správný intenzivní zážitek," řekl Šíla. Mimořádné prohlídky, které zahrada pořádá jednou za dva měsíce, mají zpřístupnit botaniku každému. "Nevšední valentýnské provázení lze opakovat jen jednou do roka a dámy dostanou ze zahrady malou pozornost v podobě kytice," dodal Šíla.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down