27.07.2022 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Botanická zahrada hospodaří s dešťovou vodou

Že lze hospodařit s vodou ještě efektivněji a úsporněji dokazuje i naše Botanická zahrada. Ta od letošního roku využívá nový systém zachytávání dešťové vody. Investorem projektu s názvem Hospodaření se srážkovými vodami v Botanické zahradě PřF UK, spolufinancovaným Operačním programem Životní prostředí, je Přírodovědecká fakulta UK.

Podstatou projektu, s názvem Hospodaření se srážkovými vodami v Botanické zahradě PřF UK, reg. č. CZ.05.1.24/0.0/0.0/19_119/0010366, který byl dokončen v červnu, bylo maximální využití dešťových vod v areálu Botanické zahrady PřF UK Na Slupi.

Za tímto účelem byly vybudovány dvě vzájemně propojené podzemní akumulační nádrže na dešťovou vodu, která je zachytávána ze stávajících střech budov v ulici Viničná 5 a 7, Benátská 2 a živičných povrchů areálu Botanické zahrady. Objem nádrží činí celkem 143 m3. První nádrž se nachází v blízkosti budovy Viničná 7 a druhá před vstupem do skleníku.

Součástí projektu byla i realizace samostatného areálového rozvodu vody, vedeného z akumulačních nádrží a také oddělení dešťové kanalizace od splaškové. Takto získaná voda bude využívána k zálivce porostů a doplňování vodních prvků v areálu Botanické zahrady. Celkové způsobilé náklady na realizaci činily 18 950 000 korun.*

Zdroj: PF UK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down