22.02.2023 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Botanická zahrada hl. m. Prahy chystá letos spoustu novinek

Kromě propojení stávajícího arelálu se skleníkem Fata Morgana se v letošním roce v Botanické zahradě hl. m. Prahy chystá celá řada novinek. Jsou dokončovány další významné projekty, jako je multifunkční objekt nového výstavního sálu a zázemí pro návštěvníky a zaměstnance nebo rekonstrukce viničního domku, kde vznikne nový degustační prostor.

V ulici Nádvorní jde do finále stavba multifunkčního objektu, který nabídne výstavní sál, novou prodejnu suvenýrů, ale také moderní zázemí pro návštěvníky i zaměstnance zahrady. Přibude relaxační zóna, přiléhající k Ornamentální zahradě. Inovace se dočká i Vinice sv. Kláry, kde probíhá rekonstrukce historického viničního domku a vznikne zde nový degustační prostor. Zmíněné projekty zpříjemní návštěvu zahrady nejen z pohledu zvýšeného komfortu, ale i z hlediska vyšší kvality prezentace a vzdělávání. V letošním roce se také v plné kráse představí nová expozice Archa Bohemica, jež poukazuje na vybrané chráněné lokality České republiky. V přirozených podmínkách tu nalezly útočiště ohrožené druhy rostlin.

Trojská botanická zahrada vstupuje do nové, již 54. sezóny, kdy je otevřena pro veřejnost. V březnu se opět uskuteční tradiční výstava orchidejí, která v letošním roce představí rostlinné poklady Vietnamu. V dubnu a květnu bude následovat výstava tropických motýlů zaměřená na kouzlo proměny. Botanická zahrada opět přiblíží japonskou kulturu a umění bonsají a milovníky vína pozve v září na oblíbené vinobraní. I letošní podzim bude ve znamení dýní a oslav Halloweenu. Návštěvníci se mohou zúčastnit též on-line přednášek, komentovaných prohlídek s kurátory botanické zahrady, přijít se inspirovat a poradit s pěstováním muškátů. Letos poprvé botanická zahrada připravuje pro své fanoušky program i na předvánoční čas, uskuteční se rovněž žádané večerní komentované prohlídky.

Od 3. března 2023 bude opět zpoplatněna prohlídka venkovní expozice, návštěvníci mohou využívat vstupy a současně východy v horní části zahrady, od Sídliště Bohnice, kde je rovněž parkoviště, dále vstup u skleníku Fata Morgana a vstup a pokladnu Kovárna, pod Vinicí sv. Kláry. Vstup a východ v ulici Nádvorní, kde nyní probíhá výstavba multifunkčního objektu, je uzavřen. Cena vstupného od 1. března 2023 je 180 Kč pro dospělé, pro děti od 3 do 15 let a studenty 130 Kč, senioři nad 60 let zaplatí 95 Kč. Rodinná vstupenka vyjde na 540 Kč. Zájemci si mohou zakoupit roční vstupenky (permanentky), a to na 10 vstupů nebo bez omezení počtu vstupů (neomezenou). Vstupenky on-line (e-vstupenky) stojí pro dospělé 150 Kč, pro děti od 3 do 15 let 100 Kč, pro seniory 75 Kč a rodinné vstupné činí 450 Kč. Jednorázová vstupenka nově po opuštění areálu botanické zahrady pozbývá platnosti.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down