21.09.2005 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bonas předvedl novinky

Na předváděcí akci komunální techniky pořádané firmou Bonas, s. r. o. , ve vysočanském areálu firmy Hortus servis, s. r. o. a parku Podvinní si měli možnost zájemci vyzkoušet nejen osvědčenou techniku, ale i novinky, se kterými má těžkou hlavu jejich konkurence.

O jaké novinky se jedná? O travní sekačky GR1600 a GR 2100. Byly zde představen i adaptér (cepová sekačka, mulčovač) od italské firmy Muratori.

S Pavlem Lorkem z firmy Bonas jsme se u některých strojů pozastavili.

Čím se liší poloprofesionální novinky GR1600 a GR 2100 od strojů profi?
GR1600 a GR 2100 jsou úplně nová řada zahradních poloprofesionálních traktorů ale v profesionálním provedení. Stroje totiž mají sekací ústrojí používané v profesionálních sekačkách, oba modely mají také pohon kloubovou hřídelí. Od profesinálních sekaček se liší absencí elektronického nebo hydraulického vysypávání sběrného koše – vyprazdňování koše o objemu 350 respektive 450 l je manuální. Spolehlivá a robustní hydrostatická převodovka umožňuje ovládání jedním pedálem a lze pomocí ní dosáhnout pojezdové rychlosti u obou typů až 10 km/h. Motor je dieselový se dvěma nebo tříválci. Šířka záběru sekačky je buď 107 nebo 122 cm. Výška sečení dvěma nebo třemi noži je nastavitelná v rozmezí 25 – 102 mm. GR 2100 je navíc jako první na světě konstruovaná jako 4x4.

Jaké předváděné typy jsou nejprodávanější?
Nejprodávanější jsou GZD 15 nebo GZD 21, S nulovým poloměrem zatáčením. Těsně za nimi jsou modely G 21. Zahradní řady se začínají prodávat dobře, ale je to novinka pro letošní rok.

Letos prezentujete poprvé techniku Muratori?
Muratori vyrábí široký sortiment, některé modely přímo na stroje Kubota. Na modely F se dají instalovat čelní cepové mulčovače nebo různé mulčovací sekačky, aktivní půdní frézy, aktivní brány, příslušenství je rozsáhlé. Ano, letos je máme poprvé.

K vidění a vyzkoušení byly stroje německé firmy Sembdner, zabývající se výrobou strojů na ošetřování trávníků.

Položili jsme několik slov i Petru Lipskému majitelem firmy firmy Hortus servis, s. r. o., který vsadil na stroje Kubota.

Představte ve stručnosti svou firmu.
Firma vznikla v roce 1992 a v současnosti se stará o údržbu přibližně 120 ha ploch. Staráme se jak o zeleň, tak městský mobiliář, což jsou dětská hřiště lavičky a drobné stavby. Navíc montujeme dětská hřiště od dánské firmy Kompan.
Údržba zeleně tvoří osmdesát procent činnosti naší společnosti, zbývajících dvacet procent připadá na městský mobiliář a doprovodné prvky. Uvidíte nás například ve Vysočanech, sídlišti Prosek, na Praze 14 v Hloubětíně a Černém Mostě. Menší plochy udržujeme i na Jarově a vHrdlořezích.
Disponujeme technikou Kubota, rozhodujícím faktorem při nákupu byla kvalita, kterou jsme si ověřili i u konkurence a mohu říci, že jsme spokojení.

Plánujete modernizovat strojový park?
My jsme technikou vybaveni dostatečně a jedná se spíše o průběžnou obměnu strojů, které dosluhují.

Kolik strojů potřebujete?
Na sekání tady máme tři velké stroje, kromě toho šest ručních sekaček a křovinořezy. Práci vykonává sedm zaměstnanců. Kromě nich máme ještě externí pracovníky, kteří nám pomáhají se stavbou například dětských hřišť a podobně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down