21.12.2005 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Blíží se výstava v Essenu

Dne 26. října se v německém Essenu uskutečnila tisková konference k plánované výstavě IPN 2006 International Plant Fair. Dle pořádající agentury se bude jednat o výjimečnou šanci zhlédnout novinky v zahradnickém sektoru a seznámit se s nejnovějšími trendy ve všech oborech.

Pořadatelská agentura Messe Essen otevře ve dnech 2. až 5. února 2006 výstavu IPN 2006 s pod titulkem Rostliny, zahradnické technologie, floristika a propagace výrobků. Na ploše 105 tisíc m2 essenského výstaviště se představí více než 1400 firem ze čtyřiceti zemí. Hlavními tématy bude pěstování hrnkových rostlin, hydroponie, pěstování ovoce a zeleniny, školkařství, pěstování jednoletek, dvouletek a trvalek, řezané květiny, rašelina, zemina a substráty, technologie zavlažování, chlazení a vytápění, přeprava rostlin a výrobků, mechanizace, skleníkové konstrukce, ochrana rostlin, floristika, propagace, literatura. Pro návštěvníky bude výstavní plocha přístupná denně od 9 do 18 hodin. Vstupné se bude pohybovat od 18 eur pro dospělé na den do 5O eur za čtyřdenní lístek.

Nová galerie
Touto výstavou budou poprvé uvedeny v užívání nové prostory, jejichž výstavba si vyžádala investice za 7,2 milionu eur. Jedná se o druhou fázi výstaviště s názvem Galerie. Plocha hal byla organizátory rozdělena mezi hlavní problematiky, které byly nazvány:
Zelené město – (Green City) spojení informací a příležitostí. Název zastřešuje přehlídku živých exhibicí světových floristů. Návštěvníkům představí nové trendy pro rok 2006, použití neobvyklých a nových materiálů a nejčerstvější novinky a informace z floristického světa,
Cesta inspirace – dva světoví designéři Gregor Lersch a Klaus Wagener navrhli cestu po malých ostrůvcích floristického dobrodružství na osmi různých místech po výstavišti. Cílem je seznámit návštěvníky s netradičním používáním materiálů a dekorace nejrůznějších zákoutí.
Úspora energií – informační středisko bude umístěno v hale 1, kde budou probíhat veškeré živé diskuze. Rekordní ceny paliv způsobují silné napětí mezi německými pěstiteli a byly důvodem k řešení hlavního problému, čímž je neefektivní využívání energií a jejich náhrady v podobě alternativních zdrojů. Budou zde poskytovány cenné rady k zefektivnění stávajících systémů vytápění a izolace a také představeny nejnovější technologie v oblasti elektronického řízení prostředí ve sklenících a výrobních zařízeních. Díky vysokým cenám topného oleje a plynu se mnoho výrobců obrací k alternativním zdrojům energie – dřevěným hranolům a peletám, rostlinnému oleji a bioplynu. Přechod na tyto zdroje si vyžaduje vysoké investice a proto i opatrné plánování. Návštěvníci můžou nahlédnout do modelových kalkulací a porovnat náklady na výrobu sledovaných výrobků v obou systémech.
Vzdělávání – toto heslo najdete napsáno velkými písmeny v hlavní hale. Zástupci zahradnické asociace připravili formou diskusí a letáků mnoho seminářů s informacemi pro profesionální zahradníky a širokou veřejnost. Společně s asociací se představí Grünbergův institut pro vzdělávání v oblasti zahradnictví.

V rámci výstavy IPN 2006 International Plant Fair bude otevřen dvoudenní seminář AL-Invest podporovaný Evropskou komisí a agenturou AMIK GmbH. Předpokládá se, stejně jako na úspěšném minulém ročníku, účast Argentiny, Brazílie, Chile, Kostariky, Mexika, Německa, Francie, Nizozemska, Itálie a Španělska. Hlavními tématy bude mezinárodní obchod, využívání příležitostí, technologií a know-how z oblasti řezaných a hrnkových květin, semenářství, substráty a dekorace. Toto fórum může pomoci subjektům zapojených do výzkumu a technologií zacílených na evropské trhy, a dále na licence, patenty a technologie používané v Latinské Americe. Diskuse budou vedeny tak, aby dávali příležitost ke kooperaci mezi jednotlivými segmenty trhů v Latinské Americe a Evropskými firmami.
Více informací na: info@amik.de

Pořadatelská agentura dále informovala o dalších aktivitách v zemědělském sektoru, pro který pořádá tyto následující výstavy:

IPM China – International Plants Expo
Ve dnech 1. – 3. prosince 2005 bude otevřena výstava v čínském městě Foshan. Více než 200 firem z deseti zemí zde budou prezentovat své produkty a služby obchodním partnerům a veřejnosti. Mezi účastnickými zeměmi jsou: USA, Německo, Nizozemsko, Belgie, Itálie, Taiwan, Japonsko a samozřejmě Čína. Tématem výstavy budou semenářství, hrnkové a řezané rostliny, hnojiva, skleníkové konstrukce a mechanizace.

IPM Dubai – International Plant Expo Middle East
Ve dnech 14. – 16. března 2006 bude otevřena výstava ve Spojených arabských emirátech. Akce je podporována Ministerstvem na ochranu spotřebitele, výživu a zemědělství Německé republiky. Dubai signalizuje silnou poptávku po všech zemědělských produktech, od řezaných květin po design zahrad a parků. Otevření nového květinářského centra na letišti v Dubai je velkým krokem pro zařazení této země do mezinárodního obchodu v tomto odvětví.
Rady na závěr
Jak se dostat do Essenu: Bude zřízena kyvadlová autobusová doprava s intervalem 20 minut mezi letištěm v Düssledrofu a výstavištěm. Dále je možno využít služeb železnice, nebo použít vlastní automobil.
Podrobnější informace o poloze výstaviště a celé výstavě naleznete na internetové adrese: www.ipm-messe.de

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down