04.06.2021 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Blíží se Víkend otevřených zahrad

Inspirujte se zahradním uměním a můžete se dozvědět i to, jak si vypěstovat vlastní bylinky, ovoce a zeleninu. Ideální příležitost máte již příští víkend 12.–13. června v rámci Víkendu otevřených zahrad. Tradice každoročního víkendového otevírání běžně nepřístupných zahrad vznikla v roce 1998 ve Velké Británii a postupně se stala oblíbenou akcí po celé Evropě.

Cílem akce je zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech, představit jednotlivé objekty s jejich příběhy a tajemstvím a přinést lidem zážitek z poznání. Průvodce parkem, o. s., ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Národním památkovým ústavem letos připravili již XI. ročník Víkendu otevřených zahrad.

Navštívit můžete třeba školní farmu v obci Otice nedaleko Prahy. „Procházkou podél polí z nádraží Světice je to k nám pouhých 15 minut, na kole jen odbočíte z cyklostezky Kolovraty – Mnichovice, případně parkování na místě možné. Zjistíte, co a jak pěstujeme, o která zvířata pečujeme a především – jaké možnosti k venkovní výuce nebo zábavě farma nabízí. Pro děti chystáme pátračku, pro všechny piknikové deky a mátovou limonádu. Počasí objednáme,“ říká vedoucí výukových programů Markéta Strouhalová.

Klára Horadová, majitelka Zahrady zblízka, srdečně zve zájemce k návštěvě své soukromé zahrady, kterou letos poprvé otevírá v rámci Víkendu otevřených zahrad. „Louka je těsně před vykvetením, orlíčky v plném květu, uvidíme, jestli to stihnou pivoňky... Kdo bude mít zájem, ráda vás zahradou provedu nebo se můžete jen tak projít a posedět s kávou a něčím sladkým k zakousnutí, k prodeji bude i pár trvalek a něco zahradnických zápisníků," pozvala zahradnice návštěvníky. Zahrada se nachází ve středočeských Mirošovicích (D1 exit21).*

Více než stovku dalších otevřených zahrad najdete na webu https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down