Blíží se Víkend otevřených zahrad

Druhý červnový víkend probíhá již tradičně celorepubliková akce Víkend otevřených zahrad. Letos se brány běžně nepřístupných zahrad, parků a veřejných prostranství otevřou zájemcům 8.–9. června. V průběhu dvou dní proběhnou komentované prohlídky doplněné dalším kulturním programem. Návštěvníky letos čeká ve více než dvou stovkách zapojených zahrad nová dimenze poznání a netradiční zážitky.

Záštitu již 14. ročníku Víkendu otevřených zahrad opět převzal Průvodce parkem ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Národním památkovým ústavem.

Zahradnická osvěta

Cílem akce je zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech, představit jednotlivé objekty s jejich příběhy a tajemstvím a přinést lidem zážitek z poznání. Svátek otevírání zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii (Open Garden & Squares Weekend) a probíhá vždy během červnového víkendu. Projekt nabírá na ohlasu a tradici v celé Evropě a stává se jedním z hlavních šiřitelů osvěty o klenotech zahradního umění.

Školní zahrada Anchora při škole da Vinci v Dolních Břežanech nabízí během Víkendu otevřených zahrad možnost udělat si piknik, zasportovat si na venkovním hřišti a herních prvcích nebo si zarelaxovat v přírodní zahradě

Zájemci si mohou na webových stránkách www.vikendotevrenychzahrad.cz/chci-navstivit, vyhledat a vybrat zahradu v daném kraji, kterou chtějí navštívit. Do Víkendu otevřených zahrad se zapojují jak veřejné, tak i soukromé zahrady a parky, které nabízí něco zajímavého, například ekologický přístup, nevšední design, dendrologickou sbírkou či jsou historicky významné nebo se za nimi skrývá zajímavý příběh. Do akce se zapojují nejrůznější objekty od zámeckých a veřejných zahrad a parků, náměstí, historických hřbitovů, klášterů, arboret a botanických zahrad, přes komunitní a přírodní zahrady, květinové farmy a ovocné sady až po zahrady umělců.*

V soukromé zahradě v Libušíně se návštěvníci přenesou do anglické zahrady

Zdroj: www.vikendotevrenychzahrad.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down