09.04.2006 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Blíže k vinařům

Společnost Cime, s. r. o., dodává na náš trh zemědělské stroje a příslušenství už od roku 1994. Je výhradním zástupcem předních světových výrobců zemědělské techniky jako jsou Merlo, Goldoni, Vogel&Noot, Maschio, Gaspardo, MX, Lindner či Ferri. Koncem loňského roku posílila své působení v oblasti jižní Moravy.

Nová pobočka na Moravě

Společnost Cime má u nás sídlo v Pelhřimově. Na jižní Moravě působila nejdříve dodavatelským způsobem a posléze přímým zastoupením prostřednictvím obchodního zástupce. Před rokem a půl se zrodila myšlenka založit dceřinou společnost v této oblasti, díky které by nabízené technologie byly dostupnější širšímu spektru zákazníků. Tyto plány se staly začátkem listopadu minulého roku skutečností, kdy byla v Rakvicích na Břeclavsku otevřela nová provozovna společnosti působící pod názvem Cime-M, s. r. o. Ta je nyní připravena plnit přání i těch nejnáročnějších zákazníků.
Nápad vybudovat silné zázemí přímo v centru vinařského dění vznikl v hlavě soukromně hospodařícího vinaře Petra Procházky v době, kdy pro svých 11 ha vinic hledal vhodnou technologii. Díky svému předchozímu působení obchodníka se speciálními zemědělskými stroji měl pro výběr vhodné technologie dobrou výchozí pozici. Ve výběrovém řízení zvítězila značka Goldoni a Petr Procházka zakoupil u firmy Cime traktor Goldoni Star 85 Quadrifoglio, mulčovač Maschio Vita se záběrem 140 cm a rosič o objemu 1000 litrů. A právě v té době začaly první diskuse o možnosti vybudovat na jižní Moravě prodejní, skladové a servisní zázemí jak pro stávající uživatele strojů od firmy Cime, tak pro budoucí zákazníky. Debaty na téma jihomoravské pobočky trvali poměrně dlouho, vždyť hospodařit na 11 ha vinic při produkci 25 tisíc lahví vína ročně je samo o sobě dost náročné. Přesto se Petr Procházka rozhodl založit spolu s Josefem Koplíkem jihomoravskou pobočku – Cime-M, s. r. o.

Směřují do sadů a vinic
Cime-M působí v současnosti v pronajatých prostorách firmy Réva Rakvice, s. r. o. Zaměstnává dva obchodníky a jednoho servisního technika.
Podle jednatele společnosti Petra Procházky se bude nová provozovna na jižní Moravě svým zaměřením od mateřské firmy částečně lišit: „Nacházíme se v oblasti, kde je podle mého odhadu situován největší počet vinařů a ovocnářů, a tak se chceme specializovat převážně na vinohradnické a ovocnářské strojní technologie.“ Opírat se přitom budou zejména o značku Goldoni, která mimo široké nabídky speciálních traktorů právě do vinic a sadů nabízí i stroje pro zemědělské farmy s všestranným využitím.
Letos přichází na trh dva nové modely Goldoni – Aster a Star 3060. Jak nám řekl Petr Procházka, s modelem STAR 3060 má firma poměrně úspěch, neboť za první měsíc letošního roku podepsali na jeho prodej už tři smlouvy. Dalším, pro firmu stěžejním sortimentem, budou teleskopické manipulátory Merlo, mulčovače Maschio a secí stroje Gaspardo.
Kromě ovocnářů a vinařů má firma v plánu oslovit i další segmenty trhu a věnovat se také prodeji lesnických a komunálních strojů značky Lindner či Ferri. Ve všech oblastech působení, od zemědělské, stavební, lesnické až po komunální techniku, je moravská pobočka schopna zajistit svým zákazníkům kompletní servis.

Stroje pro malé i velké
Díky obrovskému sortimentu zemědělských strojů, kterými Cime-M disponuje, zkušenostem a stoprocentnímu přístupu ke všem zákazníkům, bude nová společnost dobrým partnerem soukromým rolníkům i velkým podnikům. Je schopna svým zákazníkům doporučit vhodnou technologii dle velikosti podniku nebo spočítat jim ekonomiku provozu doporučované technologie. Výsledkem by byl vhodný a plně využitelný stroj, který nebude pro kupujícího zbytečnou ekonomickou zátěží.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down