07.12.2023 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biofach 2024 – Od mezinárodní rozmanitosti produktů až k budoucnosti potravin

V únoru 2024 se bude v Norimberku vše točit kolem bioproduktů, udržitelnosti a inovací v tomto odvětví. Na předním světovém veletrhu biopotravin BIOFACH se od 13. do 16. února 2024 sejdou zástupci celého hodnotového řetězce. Návštěvníci veletrhu BIOFACH 2024 mohou očekávat výměnu znalostí a navazování kontaktů, objevování nových produktů a propagaci biosektoru. Prostor k tomu nabídnou mimo jiné tematické zvláštní plochy a kongres BIOFACH se širokou programovou nabídkou. Letošní hlavní téma zní: „Potraviny pro budoucnost: ženy a udržitelné potravinové systémy“.

„Přípravy na toto veletržní duo jsou v plném proudu. V roce 2024 očekáváme přibližně 2 800 vystavovatelů z celého světa, z toho 200 na veletrhu VIVANESS. Již nyní se těšíme, že všechny účastníky přivítáme v Norimberku a vytvoříme rámec, ve kterém bude prostor a místo pro nové nápady pro budoucnost biosektoru,“ vysvětluje Danila Brunner, výkonná ředitelka veletrhů BIOFACH a VIVANESS. „Kromě toho rozšiřujeme doprovodný program a vytváříme další nabídky, které podporují cílenou výměnu znalostí a zkušeností, poskytují orientaci a spojují podobně smýšlející lidi. Například novým společným stánkem pro mezinárodní start-upy nebo místem setkávání HoReCa – catering & Gastro,“ pokračuje Danila Brunner.

Inovace a trendy

U mezinárodních vystavovatelů ve výstavních halách, stejně jako koncentrovaně na stánku novinek veletrhu BIOFACH, budou moci návštěvníci objevovat soustředěnou sílu inovací. Pozornost je zde zaměřena na nové výrobky vystavovatelů. Po tři dny budou mít návštěvníci možnost hlasovat pro své oblíbené výrobky v sedmi kategoriích o cenu Best New Product Award BIOFACH. Slavnostní předání cen proběhne poslední den veletrhu, v pátek 16. února 2024. Všichni návštěvníci, vystavovatelé a zástupci médií jsou srdečně zváni k účasti.

Inovace, kreativní nápady a trendy přinášejí do ekologického sektoru také nováčci. BIOFACH poprvé organizuje samostatnou plochu určenou zejména pro mezinárodní start-upy, společný stánek „International Newcomers & Start-ups“. Kromě toho se na společném stánku „Young Innovators“, který sponzoruje německé Spolkové ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu (BMWK), představí 30 německých start-upů.

Doprovodný program také nabídne novinky a inovace. „Trendrundgang“, neboli prohlídka trendů – v roce 2023 určená ještě výhradně pro zástupce médií a tvůrce obsahu – zavede v únoru poprvé také návštěvníky veletrhu k vybraným vystavovatelům a jejich žádaným produktům. Po cestě budou k dispozici informace o veletržních trendech vybraných veletrhem BIOFACH a odborníky z oboru.

Networking a cílená výměna znalostí

„BIOFACH znamená vidět, cítit, ochutnat, osahat si a dotknout se bioproduktů. Nabízí však mnohem více. Chceme spojit obor a podpořit navazování kontaktů, komunikaci a diskusi zaměřenou na budoucnost,“ říká Steffen Waris, ředitel veletrhů BIOFACH a VIVANESS.

Témata budoucnosti, příklady osvědčených postupů a navazování kontaktů se během čtyř dnů konání veletrhu odrážejí v různých podobách. Například na zvláštních plochách, které propojují podobně smýšlející lidi, podporují odbornou výměnu znalostí a zkušeností a poskytují řešení a podněty pro branži. Patří mezi ně mimo jiné zážitkové světy (Erlebniswelten). Po přestávce v roce 2023 se v únoru vrací zážitkový svět OLIVOVÝ OLEJ. Stejně jako cena Olive Oil Award, která bude na veletrhu BIOFACH 2024 udělena. Zážitkový svět VEGAN je místem, kde se dozvíte o všech tématech týkajících se rostlinných alternativ a veganských výrobků. Jeho živý a bohatý obsah byl vytvořen společně se společnostmi AöL a VegOrganic.

Různá fóra a místa setkávání, jako je místo setkávání pro specializovaný obchod nebo místo setkávání pro iniciativy a NGO, podporují dialog zaměřený na konkrétní téma. Novinkou veletrhu BIOFACH 2024 je místo setkávání pro HoReCa – catering & Gastro. Účastníci se mohou těšit na komunikační prostor zaměřený na zástupce sektoru stravování mimo domov a zájemce o tento sektor. Setkají se zde s odborníky z oblasti cateringového průmyslu, vyzkouší si příklady nejlepší praxe a získají nápady a inspiraci. „Díky této nové ploše vytváříme interaktivní příležitost k navazování kontaktů. Místo setkávání nabízí mnoho příležitostí, jak si rozšířit znalosti a vyměnit zkušenosti. Účastníkům také přinese cenné poznatky, které jim pomohou optimalizovat jejich vlastní podnikové procesy. Formát je navržen tak, aby umožňoval komunikaci – k dispozici budou například tzv. pitch sessions, pracovní prostory a komunikační zóny, které účastníky vybídnou ke vzájemnému dialogu. Nabídku uzavírá digitální průvodce po venkovním stravování,“ vysvětluje Steffen Waris.

Kongres Biofach

Potraviny pro budoucnost: Ženy a udržitelné potravinové systémy – to je hlavní téma kongresu BIOFACH, které bylo zvoleno ve spolupráci s mezinárodním patronem, IFOAM – Organics International, a národním ideovým garantem, Svazem pro ekologické potravinářství (Bund Ökologische Lebensmittelwirtschaft, BÖLW). Zaměřuje se na transformativní sílu žen v potravinářském odvětví a poukazuje na jejich úlohu v udržitelnější budoucnosti potravinového systému.

V jednotlivých prezentacích se bude probírat řada dalších témat z oboru a témat důležitých pro budoucnost. Kongres BIOFACH tak představuje rozsáhlou platformu pro výměnu a rozšiřování znalostí, navazování kontaktů a transformaci. Je určen zástupcům v celém hodnotovém řetězci biosektoru.*

Zdroj: Lovime.Bio

Úvodní foto: Biofach.de

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down