07.03.2018 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Automatické závlahové systémy šetří vodu

Voda sehrává při pěstování rostlin klíčovou roli, o tom není pochyb. Je s ní nutné nakládat šetrně, a proto se většinou už při zakládání zahrady počítá se závlahovým systémem často využívajícím i dešťovou vodu. Ucelený pohled na problematiku závlahových systémů přineslo odborné školení Abeceda profesionálního závlaháře od A do Z, kterou uspořádala společnost Irimon, spol. s r. o., v Praze-Kyjích.

Účastníci třídenního odborného školení se nejprve v teoretické části seznámili se základními pravidly návrhu a montáže, následně řešili konkrétní praktický návrh automatického závlahového systému (AZS) zahrady rodinného domu včetně vytvoření kalkulace a dozvěděli se, jak postupovat při návrhu závlahy veřejných a sportovních ploch. Třetí den vyvrcholilo školení praktickou montáží, kdy si mohli účastníci na vlastní kůži vyzkoušet montáž základních prvků AZS na improvizovaných stanovištích.

Po celou dobu školení byli účastníkům nápomocni pracovníci společnosti Irimon, kteří jim předávali praktické zkušenosti, díky nimž mohou předejít zbytečným chybám. Každý účastník semináře získal technologický předpis pro návrh a montáž závlahových systémů Hunter®, kde je velmi podrobně rozepsáno, jak postupovat při návrhu a instalaci AZS na zahradách, veřejných plochách a parcích i sportovištích.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 3/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down