Atlas chorob a škůdců okrasných rostlin, ovoce a zeleniny

Rostlinám věnujeme maximální péči a přesto se najednou objeví na jejich listech, květech nebo stoncích něco, co škodí, omezuje rostlinný růst apod. Kde hledat pomoc? Pro první orientaci saháme nejčastěji po atlasech, kde listujeme, hledáme, kombinujeme …

Do rukou se nám dostává pomocník – nový atlas, který si bere za cíl napomoci při stanovení diagnózy a příčin poškození rostlin.
Snadné orientaci napomáhá i bohaté vybavení atlasu výbornými barevnými fotografiemi. V textu jsou popsány příznaky častějších chorob všech důležitých skupin – pokojových , okrasných cibulovin, letniček, trvalek, okrasných dřevin, ovocných druhů a zeleniny.
Vedle popisku poškození je uváděna i ochrana, kde autoři dávají přednost nechemickému způsobu. Ochrana rostlin není určena pro produkční porosty, ale pro okrasné nebo užitkové rostliny pěstované v bytě a na zahradě. V publikaci jsou uvedeny i pěstební, biologické a chemické metody ochrany.
Kniha je rozdělena do kapitol:
* Pokojové rostliny
* Trvalky a letničky
* Okrasné dřeviny
* Ovoce a zelenina
* Ochrana rostlin proti specializovaným škůdcům.
Bernard Böhmer/Walter Wohanka: Atlas chorob a škůdců okrasných rostlin, ovoce a zeleniny. Vydalo Nakladatelství Brázda v roce 2003, počet stran 240, 574 barevných fotografií. Doporučená prodejní cena včetně DPH 395 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *