21.02.2023 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Areál botanické zahrady v Troji se dočkal propojení

Botanická zahrada hl. m. Prahy si pro své návštěvníky připravila velkou novinku. Areál venkovních expozic a areál u skleníku Fata Morgana budou poprvé v historii propojeny. Lávka, po níž bude možno chodit z jedné části do druhé, bude otevřena při zahájení výstavy orchidejí, tedy již 3. března.

Doposud byla zahrada rozdělena úvozovou cestou spojující Troju se Sídlištěm Bohnice. Vybudováním lávky se nyní výrazně zvýší komfort návštěvníků a zjednoduší prohlídka celého areálu. Botanická zahrada současně dokončuje další významné projekty, jako je multifunkční objekt nového výstavního sálu a zázemí pro návštěvníky a zaměstnance nebo rekonstrukce viničního domku, kde vznikne nový degustační prostor. Již 3. března začíná v botanické zahradě výstava Orchideje, poklady vietnamské džungle.

„Rok 2023 bude z pohledu rozvoje zahrady rokem skutečně přelomovým. Propojení areálu zahrady si troufám pokládat za historický mezník. Oddělené části nám dlouhodobě komplikovaly provoz, nepohodlné to bylo ale zejména pro naše návštěvníky. Lávka spojující venkovní expozice se skleníkem Fata Morgana výrazně zvýší jejich komfort a zjednoduší pohyb v zahradě. V okolí lávky navíc připravujeme nové expozice, které budou mít jak relaxační, tak vzdělávací charakter – jedná se o expozici Evoluce rostlin a Japonské mlžné lesy. Rovněž bych rád upozornil, že ještě v letošním roce dokončíme další projekty, které zvýší komfort a zpříjemní pobyt v naší zahradě. Věřím, že návštěvníci všechny tyto změny ocení,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy

Lávka spojující venkovní expozice s areálem u skleníku Fata Morgana bude přístupná od 3. března, kdy v botanické zahradě začíná výstava Orchideje, poklady vietnamské džungle. Je umístěna ve střední části areálu, v blízkosti sousoší lam. Návštěvníci se tak nyní velmi snadno dostanou ke skleníku Fata Morgana, a to jak od vstupu a parkoviště od Sídliště Bohnice, tak od vstupu Kovárna přes Vinici sv. Kláry. Již nebude potřeba opouštět areál botanické zahrady a nadále bude možno využívat vstup a pokladnu přímo u skleníku Fata Morgana. V okolí lávky budou postupně vybudovány nové expozice. Botanická zahrada již zahájila přípravu expozice Evoluce rostlin, která návštěvníky provede vývojem rostlinné říše. Další novou expozicí budou Japonské mlžné lesy, jež kromě prezentace typické flóry bude obsahovat i relaxační a vodní prvky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down