24.06.2005 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aranžování v Lysé

V polovině března se v Lysé nad Labem v rámci výstavy Zemědělec uskutečnil pátý ročník soutěže studentů zahradnických a zemědělských škol v aranžování – Polabský motýl. Tentokráte soutěžilo osm škol ve třech disciplínách – grafický návrh a vlastní realizace expozice, aranžování florálního objektu vejce v nadživotní velikosti (1 – 1,2 m) a kytice vázaná z jarních cibulovin.

Aby to studenti neměli tak úplně lehké, sledovaly jejich počínání hned tři hodnotící poroty – odborná, zahradnická a novinářská.
Koncepce jednotlivých soutěžních týmů byly různé, od čistě floristických až po konstrukčně důmyslně propracované s použitím nejrůznějšího pomocného materiálu jako např. sena, slámy, proutí nebo drátu. Celkově nejúspěšnějším družstvem byli studenti učiliště z Liběchova, kteří si odnesli dvě první ceny – od novinářské a zahradnické poroty a třetí cenu od poroty odborné. Na prvním místě v hodnocení odborné poroty se umístila Střední odborná škola a SOU zahradnické z Prahy 9 a na druhém Vyšší odborná škola zahradnická z Mělníka. Úspěšné bylo také Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou, které se umístilo na druhém místě u poroty novinářské i zahradnické.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down