07.06.2006 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aranžmá po italsku

Žádné pořádné obchodování se už v současnosti neobejde bez reklamy a propagace. Jinak tomu není ani v případě prodeje řezaných květin. Holandská květinová kancelář propagující produkty nizozemských pěstitelů na mezinárodním poli je v České republice poměrně dobře známá. S podobným cílem reprezentují nejlepší italští floristé květiny a květinová aranžmá „Made in Italy“ pod značkou Sanremo Italian Style.

Ligurská riviéra, vůně moře a květin. Počátky pěstování květin k řezu v okolí italského San Rema spadají do 19. století. V současnosti je město domovem jedné z největších květinových burz v jižní Evropě a oblasti Středozemí (Sanremo Flower Market). A právě zde vznikla idea vytvořit jednotný styl aranžování květin – Sanremo Italian Style. Pod tímto obchodním názvem se skrývá skupina předních italských floristů, absolventů těch nejlepších škol, vybraných právě díky své šikovnosti a nadání. Ti ve světě prezentují italský styl aranžování a vazby květin prostřednictvím speciálních kurzů a školení, soutěží a předváděcích akcí. Italské floristy měli zájemci možnost vidět nedávno například na veletrzích IPM v Essenu a Flormart/Miflor v Padově. Zde své umění předvedla také mladá floristka Valeria Santamaria, letošní vítězka prestižní soutěže Květina San Remo, která se do skupiny Sanremo Italian Style zařadila právě díky tomuto úspěchu. Jí také připadlo právo připravit všechny kytice pro známý výroční popový festival v divadle Ariston v San Remu, kdy je celé město je u této příležitosti vyzdobeno květinami.
Styl vytvořený po letech hledání, testování a praxe vychází z italských kulturních a historických tradic. Hlavním cílem značky Sanremo Italian Style je dostat italské floristické umění do povědomí světové odborné i laické veřejnosti jako snadno rozpoznatelný a kvalitní designový produkt, podobně jako další komodity, jimiž je Itálie ve světě známá (móda, filmy, automobily).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down