13.07.2005 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ANTONIO CARRARO úspěšný na výstavě SIMA 2005

Mezinárodní výstava zemědělské techniky SIMA, která se konala začátkem března v Paříži, přinesla významný úspěch značce ANTONIO CARRARO. Tento světoznámý výrobce speciálních traktorů pro vinice, sady, či pro komunální služby, představil úplnou výrobní paletu svých výrobků, mezi nimiž bylo sedm zajímavých novinek, jež poutaly značnou pozornost návštěvníků.

Oblíbené traktory řady Tigrone dnes představuje devět kompaktních modelů v rozsahu výkonu od 40 do 70 koní, se stejně velkými, nebo rozdílně velkými předními a zadními koly, tedy s kloubovým řízením, nebo klasickým řízením kol přední nápravy. Zatímco nový Tigrone SX 8400 je vybaven 3válcovým vznětovým motorem (diesel) o výkonu 68 k, další novinka s označením SX 9400E řady Ergit má 4válcový motor o výkonu 85 koní. Oba mají kloubové řízení a jsou vybaveny integrálním kyvným rámem Actio, který je originálním řešením výrobce Antonio Carraro a používá se i u řady dalších traktorů této značky. Model SX 9400E využívá též osvědčeného systému otočného pracoviště řidiče RGS. Uvedené traktory SX jsou předurčeny zejména k pracím ve vinicích.
Velmi populární jsou traktory Tigre Country, oceněné Zlatou Palmou, jakožto nejprodávanější traktory svého druhu v roce 2003. Model Tigre Country 4300 nyní přichází s novým motorem, u kterého byl zvýšen výkon z 33 na 36 koní, přičemž motor splňuje nejpřísnější kritéria emisního předpisu Euro 2. Vynikající pohyblivost traktoru v terénu ocení každý uživatel; díky nezávislým řídicím brzdám u zadních kol se může traktor prakticky otáčet kolem své osy.
Snad největší zájem vzbudil nový traktor TGF 10400, patřící do konstrukční řady Ergit. V první řadě svým výkonem. Tento „stokoňský malotraktor“ byl vyvinut na základě požadavků amerického trhu, ale boloňský veletrh naznačil, že má velké šance na uplatnění i v Evropě. Nelze se divit, vždyť přípojná nářadí a stoupající požadavky na výkonnost požadují stále větší výkon traktoru i při pěstování speciálních plodin. Tady je – nový motor nového traktoru dociluje výkonu 98 koní!
Podvozek s řízenými koly přední nápravy má vlastnosti klasického univerzálního traktoru, ale nízko uložené těžiště, výhodné rozložení hmotnosti na obě nápravy, samozřejmě pohon všech kol a integrovaný kyvný rám Actio, skýtají mimořádnou průchodnost a vynikající stabilitu, nutnou pro práci v obtížném a svahovitém terénu. Připočteme-li k tomu poměrně malé rozměry, vyjde nám, že nový traktor Antonio Carraro TGF 10400 je jako stvořený k práci ve vinohradu, či v ovocném sadu a kromě toho je všestranně využitelný na poli i ve dvoře.
Nový traktor využívá všech předností svých vývojových předchůdců i současníků. Synchronizovaná reverzační převodovka 16/16 může být vybavena systémem Hi-Lo, čímž se docílí 32 rychlostních stupňů vpřed a stejný počet vzad; dovolená max. rychlost jízdy je 40 km/h. Bohatý výběr pneumatik ulehčuje možnost seřizování zadních blatníků na výšku, takže lze použít zadní pneu o rozměru 24“ a 20“ vpředu.
Traktor má oddělený uzávěr diferenciálu vpředu i vzadu, nezávislý zadní vývodový hřídel s frekvencí 540/540E ot/min s elektrohydraulickou spojkou a výkonnou hydrauliku. Tříbodový závěs zdvihne břemeno o hmotnosti až 2 500 kg. Bezpečnost provozu zajišťují brzdy na všechna kola, hydraulické ovládání kotoučových brzd pracujících v olejové lázni, které nepodléhají opotřebení a nevyžadují seřizování.
Nejen snadná údržba, ale i pohodlí řidiče v kabině patří mezi přednosti tohoto nového traktoru, který svou všestranností uspokojí i nejnáročnějšího uživatele.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down