30.05.2006 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ANTONIO CARRARO také pro práce na svazích

Tráva roste všude, na rovině i na svahu, někdy k užitku, jindy na obtíž. Ať tak, či onak, k ručnímu sečení se už málokdo vrací, zejména, když jde o velké travní plochy. Tady pomáhá mechanizace, avšak pokud jde o svažité pozemky, tam už běžná technika nepostačuje. S pokrokovým řešením mechanizace prací na svazích přichází ANTONIO CARRARO a jeho traktory modelové řady Ergit TTR.

Traktory TTR jsou určeny převážně k sečení a sběru trávy na rovině i na svazích, ale stejně dobře se hodí k dalšímu využití v zemědělství, v komunální oblasti, při údržbě příkopů silnic a cest, parků, sportovišť a při mnoha dalších pracích během celého roku, včetně dopravy.
Dodávají se dva základní modely - TTR 8400 o výkonu motoru 49 kW (67 k) a model TTR 9400, který je vybaven motorem 64 kW (87 koní). Z uvedeného je zřejmé, že tyto traktory poměrně malých rozměrů disponují výkonnými motory, takže se mohou využívat i k energeticky náročnějším pracím.
Synchronizovaná reverzační převodovka díky systému HI-LO umožňuje řadit až 32 rychlostních stupňů vpřed a stejný počet vzad a docilovat rychlosti pojezdu od 210 m/h až do 40 km/h, čímž splňuje požadavky i nejnáročnějších uživatelů.
Vynikající pohyblivosti traktoru v terénu pomáhá pohon všech kol, nízké těžiště při současně velké světlé výšce, krátký rozvor kol, velký úhel natočení kol, jakož i elektrohydraulicky ovládaný uzávěr přední, nebo i obou náprav. Použitím řídicích brzd se může traktor otáčet téměř kolem vlastní osy.
Dalším podstatným znakem traktorů TTR je velmi malý měrný tlak na půdu, kolem 0,6 kg/cm2, což představuje rozhodující výhodu, např. při ošetřování trávníků sportovních ploch. Přispívají tomu i široké, stejně velké pneumatiky, nabízené ve čtyřech různých rozměrech. Kotoučové provozní brzdy u všech čtyř kol, hydraulicky ovládané, pracují v olejové lázni a nevyžadují seřizování ani údržbu.
Konstrukce traktorů zajišťuje vysokou bezpečnost při práci i na příkrých svazích a při použití těžkého pracovního nářadí. Jsou vybaveny spolehlivým bezpečnostním rámem s čtyřmi vzpěrami, uloženými v silentblocích.
Konstrukční a pracovní princip těchto traktorů, jako u všech modelů řady Ergit, spočívá v integrálním kyvném rámu Actio, který je základem pro trvalou trakci a všestranné využití. Umožňuje až 15o výkyvu přední nápravy proti zadní v podélném směru. Další charakteristickou předností je otočné pracoviště řidiče RGS (Rev-Guide System).
Jízdní komfort při jízdě vpřed i vzad a výhled z kabiny na všechny strany, ulehčují práci řidiče.
Výkonná hydraulika má dvě oddělená hydraulická čerpadla. Připojování pracovních strojů usnadňuje tříbodový závěs o vysoké max. nosnosti až 2600 kg. Hydropneumatický systém umožňuje dále přenášet část hmotnosti neseného nářadí na zadní nápravu, čímž se zlepšuje trakce a stabilita traktoru na svahu. Nezávislý 6-drážkový vývodový hřídel profilu 1 3/8“ s elektrohydraulickým ovládáním poskytuje frekvenci otáček 540/540E n/min. Na přání lze dodat též přední tříbodový závěs a vývodový hřídel.
Všechny funkce tříbodového závěsu i vnějšího okruhu hydrauliky řidič pohodlně ovládá tlačítky na hlavici multifunkční páky (joystick) u opěrky pravé ruky.
Traktory se dodávají s polootevřenou kabinou, nebo s uzavřenou kabinou, vybavenou klimatizací.
Traktory ANTONIO CARRARO řady Ergit TTR s příslušnými pracovními stroji představují profesionální stroje s vynikající manévrovatelností a značnou svahovou dostupností. Ve SZZPLS byla protokolárně naměřena boční statická stabilita více než 43o. Jak ukazují zkušenosti prvních uživatelů těchto traktorů v České republice, dobře zvládají i takové práce, na které často nestačí běžné traktory vyšší výkonové třídy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down