Alfou i omegou golfového hřiště je správná údržba

V malé obci Alenina Lhota na Táborsku se ukrývá osmnáctijamkové golfové hřiště Čertovo břemeno jedinečné svým přírodním charakterem i unikátní moderní klubovnou, která byla vyhlášena stavbou roku 2011. Golfový klub na rozhraní Středočeského, Jihočeského a Západočeského kraje ročně navštíví tisíce golfistů, kteří si sem jezdí vychutnat pohodu a klid na hřišti v srdci Přírodního parku Jistebnická vrchovina v turistické oblasti Toulava.

Hřiště, jehož vlastníkem je Golf Čertovo břemeno s. r. o., jsem navštívila v polovině března, tedy před začátkem sezóny a o jeho údržbě si povídala s manažerkou Olgou Duškovou.

Golfové hřiště navržené architektem Ing. Jiřím Veldenem se otevíralo v roce 2002 původně jako devítijamkové. V roce 2008 se rozšířilo o dalších devět jamek, čímž vzniklo plnohodnotné osmnáctijamkové hřiště s rozlohou 40 hektarů. O jeho údržbu se stará pět stálých zaměstnanců, ve vrcholné sezóně navíc několik brigádníků.

V areálu hřiště nechybí cvičné plochy, kde se hráč před hrou rozehrává (driving, putting a chipping). Pořádají tu golfové akademie pro úplné začátečníky i firmy, zajišťují svatby a večírky. Hráči si mohou objednat trenéra, který sem po dohodě dojíždí.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 4/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down