09.02.2011 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aktuální informace k přípravkům na ochranu rostlin

Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy s.r.o. uspořádal i tento rok ve spolupráci se specializovanými svazy a firmami odborný seminář Ochrana ovoce před chorobami a škůdci. Seminář proběhl 3. září 2010 v motorestu Milovice u Hořic.

V rámci přednášky předsedy Ovocnářské unie ČR Ing. Martina Ludvíka byly sděleny aktuální informace k přípravkům na ochranu rostlin. Přinášíme vám krátké shrnutí této prezentace.

Minoritní registrace
Přípravek Pellacol – doplnění stávající etikety
• V bloku „Návod k použití“: pod tabulku s registrovaným použitím držitele rozhodnutí o registraci, firmy Nufarm GmbH & Co KG, St. Peter–Strasse 25, A–4021 Linz, Rakousko, vložte tabulku s rozšířeným použitím do ovocných školek a ovocných sadů následujícím způsobem:

Přípravek Dithane DG Neotec – doplnění stávající etikety
• V bloku „Návod k použití“: pod tabulku s registrovaným použitím držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Dow AgroSciences s.r.o., Na okraji 14/1305, 162 00, Praha 6, vložte tabulku s rozšířeným použitím do peckovin, slivoní a rybízu následujícím způsobem:

Přípravek Mospilan – změna od 11.8.2010!
Vkládá se: Maximální počet ošetření peckovin 2x v průběhu vegetačního období.
EU MLR pro účinnou látku acetamiprid je stanoven Nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 396/2005 ze dne 23. února 2005, o maximálních limitech reziduí pesticidů v potravinách a krmivech rostlinného a živočišného původu a na jejich povrchu, v platném znění.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 10/2010.

Podle prezentace Ing. Martina Ludvíka upravila Jana Klečková

Foto archiv firem

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down