19.03.2019 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agroleaf – jedinečná listová výživa s řadou výhod

Společnost ICL Specialty Fertilizers je u nás známá především jako výrobce špičkových obalovaných hnojiv s řízeným uvolňováním živin (Osmocote). V jejím portfoliu lze však nalézt i další produkty pro přesnou výživu rostlin, mimo jiné i vodorozpustná hnojiva s širokou škálou formulací pro fertigaci či listovou aplikaci a tekutá hnojiva.

Výhod vodorozpustné listové výživy Agroleaf Power u nás využívá stále více a více pěstitelů. Aplikací hnojiva Agroleaf Power se významně zlepšuje životaschopnost rostlin a jejich celkově dobrá kondice. Rostliny dostávají čisté a využitelné živiny místo nevyužitelných, často i škodlivých aditiv a balastních látek. Agroleaf Power obsahuje dva druhy unikátních přísad. Jednou z nich je komplex chelátů s názvem M-77, který obsahuje speciální komponenty, které zrychlují a zefektivňují příjem živin i v nepříznivých podmínkách. Druhou přísadou je biostimulant, který dokáže zvýšit fotosyntetickou aktivitu rostlin a udržet ji po dlouhou dobu na vysoké úrovni.

Jednotlivé produkty řady Agroleaf Power se liší v obsahu makroživin - k dispozici jsou formulace s vysokým obsahem fosforu, dusíku nebo draslíku i s vyváženým poměrem NPK. Vedle těchto formulací existují i dva speciální produkty s extra vysokým obsahem vápníku nebo hořčíku.

Pro letošní rok přichází společnost ICL Specialty Fertilizers v oblasti listových hnojiv s novinkou – tekutou výživou Agroleaf Liquid. K pěstitelům se tak dostávají produkty se všemi výhodami tekutého hnojiva, jako je snadné použití, ředění i skladování. Řada produktů Agroleaf Liquid využívá jedinečnou a společností ICL patentovanou technologii F3SurfActive, která maximálně zvyšuje účinnost každé aplikace na list.

Technologie F3 SurfActive spočívá v použití speciální směsi neiontových povrchově aktivních látek, které se aktivně podílejí na zlepšení účinnosti postřiku. Díky této technologii zajistí Agroleaf Liquid:

  1. Lepší pokrytí listů – vzhledem k nižšímu povrchovému napětí jednotlivých kapek postřiku je ošetřená plocha listu větší, a tím je lepší i možnost příjmu živin.
  2. Lepší přilnavost – kapky postřiku lépe přilnou k povrchu listů, nestékají a neodrážejí se, více živin zůstane na listech, celkové ztráty jsou menší.
  3. Lepší dostupnost živin – na povrchu listů se vytvoří drobné živinové usazeniny, které se při opětovném smočení reaktivují. Předejde se výparu a listová aplikace zajistí výživu na delší dobu.

Produkty Agroleaf Liquid jsou k dispozici v deseti různých formulacích s důrazem na jednotlivé živiny i stopové prvky.

Listová výživa Agroleaf Power a Agroleaf Liquid dokáže zajistit účinnou a rychlou podporu při nedostatcích všech makroživin i mikroživin. Snadno se aplikuje a její účinek je velmi rychlý. Při volbě vhodné formulace je důležité brát v úvahu potřeby jednotlivých rostlin i možné příznaky nedostatků. I když často nejsou žádné příznaky přímo viditelné, rostlina může trpět skrytými nedostatky, které snižují kvalitu i výnosy a zvyšují její citlivost k zátěži. Nedostatky živin vždy spolehlivě odhalí podrobná analýza půdy a závlahové vody, která by měla předcházet každému kvalitnímu programu výživy.

Produkty Agroleaf lze použít na širokou škálu rostlin, ať už okrasných či zemědělských, a jsou také vhodné k výživě okrasných a sportovních trávníků. Při aplikaci je lze rovněž mísit s celou řadou pesticidů. Jejich použití se jeví jako velice vhodná alternativa ke konvenčním hnojivům, protože umožňuje bezprostředně reagovat na zjištěný nedostatek živin, a tím udržovat rostliny v celkově dobré kondici a zároveň výrazně zvýšit kvalitu rostlin i výnosy.*

ICL Specialty Fertilizers

Česká republika a Slovensko

www.icl-sf.cz

Ing. Vít Chmel, MBA

Tel. +420 602 446 950

vit.chmel@icl-group.com

Distributoři:

Agro CS a.s.

Ing. J. Valtera, tel. 603 812 952

E-agro s.r.o.

Ing. M. Rosa, tel. 603 211 870

AquaHop s.r.o.

Klíma, tel. 739 998 003

BB Com s.r.o.

Kolomý, tel. 774 168757

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down