05.05.2005 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agro Brno-Tuřany vyplatí dividendy

Agro Brno-Tuřany, a. s., vyplatí z loňského téměř sedmimilionového zisku na dividendách 5,269 milionu korun, což je o 264 000 Kč více než za rok 2003. Firma hospodaří na polnostech v brněnské aglomeraci a více než polovinu jejích tržeb zajišťuje zahradnická výroba.

Celkové výnosy podniku se snížily asi o pět procent na 290,7 milionu Kč. Propad má podle něj na svědomí právě zahradnická výroba, která doplatila na zvýšený import květin a okrasných dřevin po vstupu do Evropské unie. Okrasné rostliny se ke stejnému datu navíc dostaly do devatenáctiprocentní sazby DPH, a tím podražily pro konečného spotřebitele. Tuzemští zákazníci také výrazně snížili poptávku po ovocných dřevinách.
Slabší výsledky divize zahradnické výroby nedohnaly ani zemědělská, průmyslová a ekonomicko-správní divize. Zisk po zdanění tak klesl o více než čtvrtinu na 6,8 milionu korun. Za rok 2004 investovala tuřanská firma zejména do úspory energií a modernizace skleníků téměř 29 milionů korun. Agro Brno-Tuřany má základní jmění téměř 63,5 milionu Kč a zhruba 1500 akcionářů. V regionu je známá zejména její výroba kvašeného zelí. V loňském roce podnik zaměstnával 326 lidí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down