01.03.2006 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Africké růže

Množství květin dovážených z rozvojových zemí se stále zvyšuje, přičemž vedoucí postavení mají africké státy. Květiny jsou v Evropě distribuovány přímo, nebo prostřednictvím nizozemských burz, které například roce 2004 dovezly 3,4 miliony stvolů.

Nejžádanějším produktem jsou velkokvěté růže, jejichž produkce narůstá zejména v Keni a Etiopii. Byl zaznamenán až desetiprocentní nárůst množství květin dovážených z Keni do Nizozemska. Lze tedy předpokládat stále větší množství květin na evropském trhu a rovněž zvyšování rozmanitosti sortimentu. Kromě růží je významný i import letniček.
V Etiopii jsou růže nyní pěstovány zhruba na 200 hektarech. Výroba je kontrolována zahraničními investory, zejména nizozemskými a izraelskými, kteří rozvíjejí také pěstování rodu Gypsophila a dalších druhů. Rovněž i jiné země Afriky se zajímají o vývoz květin. V Zimbabwe se nachází 200 – 250 hektarů růžových plantáží, ale díky domácí politické situaci zahraniční investoři tuto zemi opouštějí. Mnoho evropských podnikatelů se přesunulo do Zambie, kde je očekáván nárůst květinové produkce.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down