Aerifikace trávníku s novým strojem

Se zvyšováním intenzity zatížení trávníku rostou nároky na jeho údržbu. V rámci semináře ČMFS, proběhla na tréninkových plochách FC Sparta Praha strahovského stadionu prezentace nového aerifikátoru na našem trhu.

Předváděcí akce se zúčastnili nejen zástupci Pekass Praha, která stroj dováží, ale i výrobce – firmy Wiedenmann GmbH, z německého Rammingenu.
Technické parametry
Velkou předností Tera Spike® XF je vysoká kvalita provzdušnění, při relativně vysoké rychlosti. Například při nastavení hloubky provzdušnění 22 cm a vzdálenosti vpichů 195 mm, se pracovní rychlost blíží 6 km/h. Při čtvercovém sponu vpichů 65 mm se rychlost pojezdu snižuje na 1,9 km/h. Šířka pracovního záběru neseného provzdušňovacího stroje dosahuje podle typu 160, 185 nebo 210 cm.
Rozsah nastavení úhlu pohybu provzdušňovacího hrotu v půdě se pohybuje od 90 – 65° a nastavuje se centrálně na klikové hřídeli. Stroj je vybaven i originálními systémy Vibrastop a PowerPack, které absorbují téměř zcela nárazy a otřesy, vznikající především při extrémním zhutnění nebo výskytu kamenů.
Ke stroji lze přidat kartáčový válec na zapravování písku do prokypřeného trávníku a shrnovací plechy. Provzdušňovací hroty lze nahradit nosiči hřebů o rozměru 5 x 135 nebo 8 x 220 mm se 43, 22, 16 nebo 8 hroty.
Přednosti mluví pro nárůst zájmu
Sortiment strojů na údržbu trávníků firmy Wiedenmann, našel v Evropě uplatnění na mnoha sportovních plochách i ve veřejné zeleni. U nás zatím není příliš rozšířený (např. FK Marila Příbram), ale doufejme, že stroje budou dobrou konkurencí pro ostatní firmy, které na tuzemském trhu působí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *