10.01.2005 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aerifikace trávníku s novým strojem

Se zvyšováním intenzity zatížení trávníku rostou nároky na jeho údržbu. V rámci semináře ČMFS, proběhla na tréninkových plochách FC Sparta Praha strahovského stadionu prezentace nového aerifikátoru na našem trhu.

Předváděcí akce se zúčastnili nejen zástupci Pekass Praha, která stroj dováží, ale i výrobce – firmy Wiedenmann GmbH, z německého Rammingenu.
Technické parametry
Velkou předností Tera Spike® XF je vysoká kvalita provzdušnění, při relativně vysoké rychlosti. Například při nastavení hloubky provzdušnění 22 cm a vzdálenosti vpichů 195 mm, se pracovní rychlost blíží 6 km/h. Při čtvercovém sponu vpichů 65 mm se rychlost pojezdu snižuje na 1,9 km/h. Šířka pracovního záběru neseného provzdušňovacího stroje dosahuje podle typu 160, 185 nebo 210 cm.
Rozsah nastavení úhlu pohybu provzdušňovacího hrotu v půdě se pohybuje od 90 – 65° a nastavuje se centrálně na klikové hřídeli. Stroj je vybaven i originálními systémy Vibrastop a PowerPack, které absorbují téměř zcela nárazy a otřesy, vznikající především při extrémním zhutnění nebo výskytu kamenů.
Ke stroji lze přidat kartáčový válec na zapravování písku do prokypřeného trávníku a shrnovací plechy. Provzdušňovací hroty lze nahradit nosiči hřebů o rozměru 5 x 135 nebo 8 x 220 mm se 43, 22, 16 nebo 8 hroty.
Přednosti mluví pro nárůst zájmu
Sortiment strojů na údržbu trávníků firmy Wiedenmann, našel v Evropě uplatnění na mnoha sportovních plochách i ve veřejné zeleni. U nás zatím není příliš rozšířený (např. FK Marila Příbram), ale doufejme, že stroje budou dobrou konkurencí pro ostatní firmy, které na tuzemském trhu působí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down