13.07.2005 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

15 milionů korun chce rozdlit Vinařský fond chce do konce roku

Vedení Vinařského fondu chce ještě do konce letošního roku rozdělit 10 až 15 milionů korun na podporu a propagaci tuzemských vinařů. I když to fondu umožňuje od 30. dubna zákon, musí celý proces ještě schválit Evropská unie.

Ředitel fondu věří, že se schvalovací proces podaří uzavřít podzimu letošního roku, aby se mohlo začít s rozdělováním peněz. Podle informací ministerstva zemědělství je však tento odhad velmi optimistický, protože termín ukončení schvalovacího procesu není možné odhadnout, existuje i možnost, že se tak nestane ani do konce letošního roku.
Vedení fondu proto již nyní vybralo stěžejní projekty, aby se mohlo začít s přípravnými prácemi, i když je bude možné financovat až po skončení schvalovacího procesu. Mezi projekty, které dostaly od fondu zelenou je například společná expozice českých a moravských vinařů na veletrhu vín v německém Düsseldorfu. Dalším konkrétní aktivitou na podporu českých a moravských vinařů, která by se měla naplno rozjet z iniciativy fondu již od konce července, je nový vinařský portál na internetu. Na adrese www.wineofczechrepublic.cz získají zájemci informace o všech záležitostech týkajících se vína v České republice jako například údaje o aukcích, výstavách a veletrzích, ale i podrobný registr vinařů. Mimo to zvažuje fond i možnost spolupráce s Českou televizí na přípravě pravidelného magazínu o víně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down