09.04.2022 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

12. mezinárodní workshop o chorobách kmínku révy vinné

Pozvánka na Mezinárodní  konferenci o  chorobách  kmínku  révy  vinné (12th International Workshop on Grapevine Trunk Diseases ), která se v roce 2022 bude konat v Mikulově.  Termín  konání  akce  je  10. – 14. července  2022. Nejzkušenější výzkumníci z celého světa, stejně jako lídři v oboru, přednesou novinky v řešení problematiky chorob kmínků révy vinné způsobené patogenními houbami, jako je ESCA, Eutypové odumírání, Botryosphaeriový úžeh a další.

V rámci konference se odehrají tři dny přednášek a posterových sekcí v hotelu Galant s participací špiček v oboru. Tato akce
nabídne účastníkům přímý kontakt s návštěvníky, kteří jsou špičkovými vědci v oboru. Konference bude obsahovat tyto sekce: i) charakterizace a identifikace patogenů, ii) epidemiologie, iii) interakce patogenů a rostlin, iv) mikrobiální ekologie a v) ochrana vinohradů a školek. Z praktického pohledu vinohradníci budou moci pochopit, jaké houby způsobují konkrétní onemocnění a jak zamezit jejich šíření, což je předmětem výzkumu skupiny prezentujících špiček v oboru. Sekce epidemiologie poskytne informace o rozšíření jednotlivých druhů hub, v této sekci budou popsány také alternativní hostitelé a klimatické faktory, které napomáhají šíření patogenních hub. Sekce interakce patogen versus réva bude pojednávat o vzájemných vztazích obou organismů s akcentem na obranné mechanismy rostlin. Mikrobiální ekologie bude rozebírat interakce patogenů s jejich životním prostředím. V poslední sekci potom bude předmětem řešení ochrana révy vinné vůči těmto závažným patogenům. Jazykem konference bude angličtina, v případě více než 20 účastníků z řad českých pěstitelů bude zajištěn překlad. Zvýhodněné vložné pro posluchače z ČR je 3 500 Kč, je také možnost rezervace exkurze a gala večeře.

Zdroj: Vína z Moravy, vína z Čech*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down