25.07.2006 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za jedinečnými zážitky do Chebu

Zahradní umění Evropy, nádherně zrekultivované Klášterní zahrady, Hradební příkop či pravá strana řeky Ohře, obří výstavní fóliovník, nově vzniklý amfiteátr, plavby lodí po řece, výstavy, sochařské a fotografické workshopy a také velké tematické floristické show – to vše nabízí v Chebu Krajinná výstava bez hranic Cheb–Marktredwitz. Tato v Česku ojedinělá akce nabízí během jediného dne nepřeberné množství zábavy a odpočinku.

Krajinná výstava je svým původním zaměřením ukázkou a prezentací zahradního umění a krajinotvorby. Během dlouholetého vývoje v Německu, odkud k nám byla tato myšlenka přenesena, se obsah výstavy posunul směrem k vytváření trvalých hodnot v oblasti příměstské rekreace a ekologie v problémových územích. Poprvé po rozšíření EU směrem na východ se nyní koná přeshraniční krajinná výstava v nové členské zemi. Jedná se o zrcadlový projekt mezi Chebem a bavorským Marktredwitz, v rámci kterého byla mezi oběma městy vybudována také cyklostezka, měřící necelých 50 kilometrů. Součástí krajinné výstavy je přehlídka nejrůznějších květinových záhonů, typizovaných zahrádek vybraných evropských států, ukázky umění landArtu, prezentace ekologického zemědělství, halová show ve fóliovníku, která zahrne pět po sobě následujících expozic. Po dobu čtyři měsíců zde běží i bohatý kulturní program s množstvím koncertů, divadelních představení, fotografických výstav, workshopů, vystoupení škol a sportovních klání.

floristé zazářili

Na tak velkém projektu se samozřejmě podílela i celá řada floristů při aranžování expozic. Na programu jsou však i tři samostatné floristické show. Ta prví s názvem Renesance – baroko se uskutečnila na chebském hradě 17. června. Další s názvem Východ – Západ se bude konat v Klášterní zahradě 29. července ve 20 hod. a poslední Čtyři roční období jsou naplánovány na poslední den výstavy 23. září od 20 hodin spolu s koncertem skupiny Čechomor a velkolepým ohňostrojem.
Floristické show jsou organizovány společně SKFČR, Západočeským divadlem v Chebu a ZF MZLU v Lednici. Garantem scénáře a režisérkou je Jarmila Šimčíková – Marková z Městského divadla v Chebu, garantem květinových návrhů jsou Jiří Martinek a Jana Jaroňová a organizaci a smluvní zajištění mají Slávek Rabušic a Jana Ischiová.
První vystoupení s názvem Renesance – baroko mělo podtitul Napříč věky a začínalo někdy v pravěku. Bylo dokonale umělecky zvládnuté, protože jednotlivé krátké sekvence nacvičili a předvedli profesionální herci Chebského divadla. Samotné vymýšlení květinových modelů trvalo asi 35 hodin a na přípravné fázi pracovalo v Lednici 12 lidí asi 110 hodin. V Chebu pak vše dopracovávalo devět osob spolu asi 225 hodin
Celkově se spotřebovalo dle matematických propočtů přes 12 000 kusů jednotlivých floristicky upravených květů. Do přehledu však nejsou započítány hodiny na nákup materiálu, přesuny a čas organizátorů při práci na smlouvách, objednávkách, atd...
Show trvala celou hodinu a měla velký úspěch. Nadšení diváci si ještě dlouho po jejím skončení prohlíželi jednotlivé floristické práce a nešetřili slovy chvály.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down