28.03.2025 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Hodoníně začíná přeměna oblasti poničené tornádem, vznikne tam nový park

Místo oblasti s náletovou zelení a několika stromy, kterou v roce 2021 poničilo tornádo, vznikne v Hodoníně nový park. Práce tam začínají v těchto dnech, omezí průchod pro lidi. Stavební činnost a následná péče vyjde na 79 milionů korun. Dokončení parku radnice předpokládá v prvním čtvrtletí příštího roku, uvedla na webu její mluvčí Petra Kotásková.

Hřiště i trvalkové záhony

V centru parku vznikne víceúčelová travnatá plocha, kterou budou moct lidé využít například k rekreačnímu sportování nebo třeba jako piknikovou louku. "Kolem centrální plochy povede stezka vhodná pro vycházky, běh, cyklistiku či in-line bruslení. Jako přirozené tribuny pro diváky mohou sloužit vyvýšeniny v severní a jižní části. Park nabídne také workoutové hřiště s lezeckou stěnou, rozběhovou dráhu, klec pro vrhací sporty a koš na basketbal," sdělila Kotásková. Bezpečnost podpoří veřejné osvětlení a kamerový systém. Prostředí zpříjemní nová výsadba stromů, keřů, trvalkových záhonů a trávníků.

Práce na vzniku nového parku U Červených domků budou znamenat omezení pro návštěvníky této oblasti. Prostor staveniště bude oplocený. "Pro pěší návštěvníky sportovního areálu U Červených domků bude k dispozici pouze hlavní vchod do areálu sportoviště ze Sukovy ulice. Parkování bude možné například na parkovišti u sportovní haly, odkud lze do areálu sportoviště projít kolem základní školy. V jednotlivých fázích stavby se koridory pro vstup mohou měnit," informovala Kotásková.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down