04.05.2023 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třetí workshop VIMOMA

Jádrem třetího workshopu VIMOMA (Visitor Monitoring and Management v chráněných oblastech), který se konal v Srbsku, byla interpretace kulturního dědictví a tvorba zážitků pro návštěvníky. Návštěva chráněných přírodních oblastí by měla vždy přinášet uspokojení a jako taková by měla být zážitkem. Přesto by k dosažení takového konečného cíle nemělo být vše ponecháno pouze na přírodě.

Vždy je třeba, aby správci a zaměstnanci, kteří se o chráněná území starají, odvedli práci nejen z hlediska ochrany přírody, ale také pokud jde o to, jak mohou všichni návštěvníci z tohoto zážitku lépe profitovat. S tímto vědomím uspořádala Přírodovědecká fakulta Univerzity v Novém Sadu ve dnech 20.–21. února 2023 třetí workshop projektu Experience design and nature conservation through VIsitor MOnitoring and MAnagement in protected areas (VIMOMA), financovaného Mezinárodním visegrádským fondem.

Dvoudenního workshopu, který se konal v srbském Novém Sadu a nesl název „Interpretace dědictví a design zážitků pro zvýšení spokojenosti návštěvníků“, se zúčastnili pracovníci národních parků z Polska, Slovenska, České republiky, Maďarska, Bosny a Hercegoviny a Srbska, aby pochopili základy interpretace dědictví, jak ji lépe využít prostřednictvím plánování a realizace interpretace, jak strukturovat a vést interpretační prohlídky s průvodcem a jak přizpůsobit informační a komunikační technologie (ICT) svým nástrojům a nabídce chráněných území. Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií je jedním z řešitelů tohoto projektu a je zastoupena dr. Alicí Kozumplíkovou.*

více o projektu

Zdroj: FRRMS MENDELU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down