Při pěstování papriky a rajčat ve sklenících a fóliovnících nastává problém se škůdci. Nejčastěji to jsou molice a mšice. Pro zjištění prvního výskytu a zároveň k částečnému odchytu je nutné vyvěšení žlutých lepových desek.
Na plochu běžného domácího skleníku o ploše 20 m2 je zapotřebí rozvěsit do těsné blízkosti rostlin 6 až 10 desek. Vzhledem k tomu, že na většině zahrad a zahrádek nemáme možnost být denně a tím pádem nemůžeme opakovaně ve vhodnou dobu proti škůdcům zasáhnout postřikem, dostává se u značného množství pěstitelů do obliby použití biologických predátorů.
Tento naprosto ekologický způsob ochrany však vyžaduje správné a přesné určení termínu výsadby těchto pomocníků. Je to v okamžiku, kdy na lepových deskách zjistíme první výskyt. Zjištění výskytu bez žlutých lepových desek přímo na rostlinách bývá většinou již kalamitní a predátoři jejich likvidaci zvládají již hůře nebo po značně dlouhé době.
Proti molici skleníkové se používá parazitická vosička Encarsia formosa. Tato 0,6 mm velká vosička klade vajíčka do larev molic a tím je usmrtí. Po 20ti dnech se z vajíček líhne další generace parazitujících vosiček. Na plochu 20 m2 skleníku se vyvěsí ihned po dodání 3 terčíky se zárodky vosiček.
Stejným způsobem parazituje na mšicích 2 mm veliká vosička Aphidius colemani. Dodává se v krabičce, která se ihned po dodání otevře na zastíněném místě skleníku. Je třeba při zálivce ji chránit proti zaplavení. Obavy, že vosičky při otevření větracích oken skleníku uletí jsou zbytečné, neboť vosičky se zdržují v místě výskytu škůdců, kde mají zdroj pro parazitaci a navíc potřebnou vzdušnou vlhkost a teplotu. Také strach, že vosičky útočí na člověka je bezpředmětný. Navíc po zlikvidování posledního škůdce vosičky přirozeným způsobem vyhynou.
Vzhledem k tomu, že vosičky není možné dlouhodobě skladovat, je nutné jejich objednání až v okamžiku výskytu prvních škůdců. S přihlédnutím k tomu, že technicky není možné dodat vosičky od objednávky dříve než za 10 dní, bylo s úspěchem z důvodu omezení škůdců použito do doby vysazení predátorů postřiku biologickým přípravkem BIOOL. Dále pak je možné v kombinaci s vosičkami používat proti houbovým chorobám přípravek BIOAN, který je naprosto šetrný a predátory nelikviduje.