Pěstování výsadbového materiálu některých dřevin v květináčích nebo v kontejnerech se v okrasném zahradnictví praktikuje již velmi dlouho. U ovocných dřevin se tento postup rozmnožování rozšířil především u některých obtížně množitelných druhů nebo druhů velmi citlivých na mráz, jako jsou beztrnné ostružiníky, borůvky, brusinky apod.
Hlavní předností tohoto výsadbového materiálu je možnost jej vysazovat i mimo tradiční výsadbová období, prakticky v jakoukoliv roční dobu. Díky neporušenosti kořenového systému jsou ztráty úhynem po výsadbě téměř nulové. U stromků se neprojevuje žádný povýsadbový šok a jejich následný růst ve srovnání s běžným výsadbovým materiálem je podstatně rychlejší a proto také dříve vstupují do období plodnosti. Další předností pěstování ovocných výpěstků v kontejnerech je urychlení výrobního cyklu sadby.
Nezastupitelný význam mají kontejnerované výpěstky u odrůd jabloní se sloupcovým charakterem růstu (v zahraničí známé jako odrůdy typu Balerina). U nich jsou stromky v době výsadby zpravidla již ve fázi plodnosti a pro správný vývin tvaru vyžadují nepřerušovaný růst střední osy bez nutnosti hlubších korekčních zásahů řezem. VŠÚO v Holovousích vyšlechtil dvě odrůdy tohoto v podstatě okrasného typu růstu a přihlásil je k registraci a k právní ochraně. Jedná se o odrůdy ´Pidi´ a ´Kordona´.
V případě odrůdy ´Pidi´ rostou stromy mimořádně slabě a kompaktně. Stromy vytvářejí velice malé koruny. Při použití podnože M 9 dosahují koruny v době plné plodnosti velikosti jen asi 1 m3. Plody mají střední až nadprůměrnou velikost (125 - 185 g). Jejich tvar je pravidelný, kulovitě kuželovitý. Základní barva je krémově žlutá, převážně překrytá jasně červenou krycí barvou. Chuť je sladce navinulá, příjemně aromatická, výborná. Stromky jsou velmi odolné proti strupovitosti a padlí se vyskytuje jen velmi zřídka. Při správném ošetřování je plodnost vysoká a pravidelná (z jednoho malého stromku se v průměru sklízí 3 - 5 kg jablek). Nejlépe se pěstují v přirozeném tvaru volně rostoucího zákrsku, který je přiměřeně upravován prosvětlujícím řezem. Vzhledem k velmi slabému růstu výhonů a větví je řez stromků snadný. Při větších násadách je vhodná probírka plůdků. Na základě dosavadních zkušeností je tato odrůda doporučována především drobným pěstitelům, kteří disponují jen omezenou plochou nebo chtějí tuto jabloň použít jako součást okrasné zahrady případně ji pěstovat např. na balkoně a podobně.
U odrůdy ´Kordona´ se stromy vyznačují typickým sloupcovým charakterem růstu. Stromky rostou slabě a mají tendenci vytvářet pouze jednu růstovou osu, která bohatě obrůstá krátkým plodonosným obrostem. Přirozeným způsobem vytváří tvar, který připomíná vytvarovaný svislý kordon. Plody mají v průměru střední velikost (137 - 163 g). Základní barva je krémově žlutá, z větší části překrytá karmínově červenou krycí barvou. Chuť je navinule sladká, příjemně aromatická, dobrá. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti a padlím trpí jen málo. Plodnost je velmi raná, poměrně vysoká, později se sklonem k nadměrné násadě a ke střídání. U stromků je proto nutno probírkou odstraňovat nadbytečné plůdky a ponechat z nich jen asi 10 - 30 (podle délky již zapěstované osy). Celkově se jedná o nenáročnou odrůdu, která nepotřebuje ochranu proti chorobám a lze ji pěstovat při použití velmi jednoduchého řezu, kterým se během vegetace odstraňují všechny případně vzniklé postranní výhony.
VŠÚO v Holovousích již obě odrůdy začal předběžně množit a dodává je pouze v kontejnerech. Výpěstky v kontejnerech jsou zde v omezeném množství k dispozici i od řady dalších odrůd jabloní a peckovin (třešně na zakrslých podnožích a slivoně na St. Julien A).